• „Witaj maj, piękny maj”, czyli uczczenie 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

04.05.2022 21:25

W piątek, 29 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu swoją obecnością na apelu zaszczycił nas pan Burmistrz Gminy Krzeszowice – Wacław Gregorczyk oraz przedstawiciele Związku Kombatantów.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztów sztandarowych (szkoły oraz Związku Kombatantów) i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy siódmej przedstawili program artystyczny poświęcony momentowi uchwalenia i zaprzysiężenia samej Konstytucji, ale także pokazujący współczesne podejście młodych ludzi do postawy patriotyzmu. Akademię zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły, a potem swoje słowo do zebranych skierował pan  Burmistrz, przypominając jak ważnym aktem była Konstytucja trzeciomajowa i jak wiele kosztowało Polaków jej uchwalenie.

Kolejnym punktem programu było przejście uczniów z klas starszych pod Pomnik Niepodległości w Nawojowej Górze, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

• Bezpieczny przejazd

01.06.2022 12:10

W początkach marca bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji Programu Partnerskiego dla Szkół „Bezpieczny Przejazd” realizowanego w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie. W projekt zaangażowali się głównie uczniowie klasy IV, ale z zasadami bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zapoznani zostali wszyscy wychowankowie placówki. Pierwszym z czterech wybranych przez nas zadań, które wykonali czwartoklasiści, było stworzenie plakatów ostrzegających przed zagrożeniem czyhającym na torach kolejowych. Prace ukazują, w jaki sposób należy się zachować przed wjazdem lub wkroczeniem na przejazd kolejowy. Uczniowie, podczas prezentacji plakatów, przestrzegali młodszych i starszych kolegów, aby zachowali rozwagę i rozsądek w momencie przeprawy przez przejazdy, zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym. Afisze zawisły na jednej z gazetek na szkolnym korytarzu, aby przypominać o zasadach bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i przemawiać do naszej wyobraźni na co dzień.

Raport z realizacji projektu "Bezpieczny przejazd"

• Dbamy o lokalne miejsca pamięci narodowej

22.04.2022 16:58
      Przedstawiciele naszej szkoły biorą udział w uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem bł. o. Alfonsa Mazurka.

31.08.2023 13:09

Zapraszamy do udziału w V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - „Opowieści kresowe - Białoruś” - RADWANOWICE 2022, którego głównym organizatorem jest Fundacja Kresowa "Memoria et Veritas".

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Ministra Edukacji i Nauki, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starostę Powiatu Krakowskiego, Dyrektora Krakowskiego Oddziału IPN, Wójta Gminy Zabierzów oraz Burmistrza Gminy Krzeszowice.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i zgłoszenie swojego uczestnictwa.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Organizatorzy konkursu.

REGULAMIN_KONKURSU.docx