• „Witaj maj, piękny maj”, czyli uczczenie 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

• 04.05.2022 21:25
      • W piątek, 29 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu swoją obecnością na apelu zaszczycił nas pan Burmistrz Gminy Krzeszowice – Wacław Gregorczyk oraz przedstawiciele Związku Kombatantów.

Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztów sztandarowych (szkoły oraz Związku Kombatantów) i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy siódmej przedstawili program artystyczny poświęcony momentowi uchwalenia i zaprzysiężenia samej Konstytucji, ale także pokazujący współczesne podejście młodych ludzi do postawy patriotyzmu. Akademię zakończyło odśpiewanie hymnu szkoły, a potem swoje słowo do zebranych skierował pan  Burmistrz, przypominając jak ważnym aktem była Konstytucja trzeciomajowa i jak wiele kosztowało Polaków jej uchwalenie.

Kolejnym punktem programu było przejście uczniów z klas starszych pod Pomnik Niepodległości w Nawojowej Górze, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.