• Ramowy rozkład dnia w oddziale przedszkolnym

8.00 – 8.30

Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrując e grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową, słuchową). Rozmowy kierowane zgodnie z zainteresowaniami dzieci, ćwiczenia poranne.

8.30 – 8.35

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania.

8.35 – 9.00

I śniadanie, wdrażanie do nakrywania stołu, usprawnianie
        do umiejętności zachowania przy stole.

9.00 – 9.15

Zabiegi higieniczne, toaleta, trening mycia rąk.

9.15 – 10.00

Realizacja zadań edukacyjnych. Gry i zabawy dydaktyczne.

10.00 – 11.30

Zabawy ruchowe, zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zajęcia i zabawy podejmowane przez dzieci. Zabawy i gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zabawy zorganizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki i obserwacje przyrodnicze.

11.30 – 11.45

Zabawy dowolne pod kierunkiem nauczyciela w kącikach zainteresowań.

11.45 – 12.00

Przygotowanie do II śniadania, toaleta.

12.00 – 12.30

II śniadanie

12.30 – 12.45

Odpoczynek po II śniadaniu, kwadrans na bajkę, ćwiczenia relaksacyjne.

12.45 – 13.00/13.30

Zabawy tematyczne, zajęcia umuzykalniające 5, 6 – latki, praca z dzieckiem zdolnym i dzieckiem z potrzebami edukacyjnymi, pozostałe dzieci – zabawy dowolne. Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia gimnastyczne, ćwiczenia słownikowe, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, słuchanie opowiadań nauczycielki na podstawie literatury dziecięcej.