• SEKRETY BIBLIOTEKI

05.11.2023 23:38

W piątek 20 października grupa pierwszoklasistów, pod opieką pani Marzeny Wąchol i pani Ani Mirczak wybrała się do zaprzyjaźnionej Biblioteki Publicznej w Nawojowej Górze. Tam odbyła się w naszej bibliotece lekcja biblioteczna. Centralnym punktem spotkania było opowiadanie „ Ciekawski George w bibliotece”. Dzieci wysłuchały przygód niesfornej małpki i wraz z nią przeżyły mnóstwo zabawnych sytuacji. Podczas tej wizyty uczniowie zwiedzili pomieszczenia biblioteczne, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami w niej obowiązującymi. Z zaciekawieniem słuchali o tym, że czytanie książek jest nie tylko przyjemne, ale także niezwykle wartościowe i powinno się obcować z literaturą od najmłodszych już lat.
      Dziękujemy pani Ewie Lis za przygotowanie zajęć z udziałem naszych pierwszoklasistów.
    • Noc z Tolkienem

05.11.2023 22:56
      Przygotowani na ewentualność, że sen może kogoś nad ranem zmorzyć, chętni uczniowie klas VI, VII, VIII wzięli udział w "Nocy z Tolkienem" organizowanej przez szkolną Bibliotekę. Był film, słuchanie audiobooka, gry planszowe, rozmowy w grupkach, pyszna pizza i domowa atmosfera. Nad bezpieczeństwem czuwały panie: Anna Mirczak- główna organizatorka oraz Justyna Kisielewska, Bożena Rozmus i Agnieszka Wołodko
    • Konkurs Gangu Swojaków

30.08.2023 20:28
      Uczniowie klas młodszych wykonali dwanaście zadań zaplanowanych przez adresatów konkursu. Celem tego przedsięwzięcia było pokazanie dzieciom piękna polskiej przyrody i oderwania wzroku od ekranów. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu uodparnia i uwrażliwia nas. Zadanie zostało wykonane, a najbardziej zaangażowani otrzymali nagrody.
      Dziękuję za współpracę.
      Biblioteka w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze.
    • Zwroty książek.

10.06.2021 15:00

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze informuje o procedurach

i terminach zwrotów podręczników do biblioteki szkolnej oraz

prosi o przestrzeganie wskazanych terminów.

Procedury zwrotu  podręczników do biblioteki szkolnej w roku szkolnym  2020/2021:

1. Zgodnie z obowiązującymi regulaminami wypożyczania książek, materiałów pomocniczych i podręczników z biblioteki szkolnej, nauczyciele zobowiązani są do ich odbioru i przekazania do biblioteki.
      2. Wszyscy uczniowie proszeni są o przyniesienie podręczników.
      3. Zwrot podręczników nastąpi zgodnie z poniższym harmonogramem.

• Zwrotu może dokonać uczeń, rodzic, bądź osoba upoważniona przez rodzica.
      • Nauczyciele uczący poszczególnych przedmiotów zbierają podręczniki od uczniów.
      • Nauczyciel  przekazuje  podręczniki bibliotekarzowi.
      • Każdy przychodzący do szkoły zobowiązany jest mieć na twarzy maseczkę.
      • W bibliotece może przebywać tylko jedna osoba (chyba, że uczniowi towarzyszy rodzic).
      • Pozostałe osoby oczekują na korytarzu szkolnym w wyznaczonych do tego miejscach
        z zachowaniem odpowiedniej odległości.
      • Oczekujący proszeni są o zachowanie między sobą odległości.

Zwrot podręczników szkolnych:

Szczegółowy harmonogram zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej od 8:00 do 14:00:

14 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 4

15 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 5

16 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 6

17 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 7

18 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 8

21 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 1

22 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 2

23 czerwca – zwrotów dokonuje klasa 3

Prosimy o dostosowanie się do zaleceń i postępowanie zgodne z ustalonymi procedurami.

Nauczyciel biblioteki: Anna Mirczak

• Przyjęcie pierwszaków do grona czytelników Biblioteki szkolnej

19.02.2021 12:09

Uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników Biblioteki szkolnej. Zapoznali się z zasadami funkcjonowania w przestrzeni biblioteki. Każdy wybrał sobie książkę do wypożyczenia. Przygotowali z panią wychowawczynią Marzeną Wąchol piosenkę, w której wyśpiewali zalety oraz korzyści jakie wnosi czytanie w edukację.
      Pierwszaki_w_Bibliotece.mp4
      Życzymy pierwszakom wiele ciekawych przygód z książkami.