• Bezpieczny przejazd

• 01.06.2022 12:10
      • W początkach marca bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do drugiej edycji Programu Partnerskiego dla Szkół „Bezpieczny Przejazd” realizowanego w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie. W projekt zaangażowali się głównie uczniowie klasy IV, ale z zasadami bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych zapoznani zostali wszyscy wychowankowie placówki. Pierwszym z czterech wybranych przez nas zadań, które wykonali czwartoklasiści, było stworzenie plakatów ostrzegających przed zagrożeniem czyhającym na torach kolejowych. Prace ukazują, w jaki sposób należy się zachować przed wjazdem lub wkroczeniem na przejazd kolejowy. Uczniowie, podczas prezentacji plakatów, przestrzegali młodszych i starszych kolegów, aby zachowali rozwagę i rozsądek w momencie przeprawy przez przejazdy, zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym. Afisze zawisły na jednej z gazetek na szkolnym korytarzu, aby przypominać o zasadach bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i przemawiać do naszej wyobraźni na co dzień.

Raport z realizacji projektu "Bezpieczny przejazd"