• Dzień piernika w oddziale przedszkolnym

20.01.2022 13:35

Dnia 10 grudnia 2021 roku dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Piernika.  Wcześniej upieczone i przyniesione pierniczki, zgodnie z tradycją, mali cukiernicy ozdabiali kolorowymi posypkami, kolorowymi cukiereczkami i słodkim lukrem.  Jak  przystało na prawdziwych mistrzów, każdy spróbował wyrobu, czy na pewno wybornie smakuje.
               W sali unosił się wspaniały zapach
      korzenny, aromatyczny, a jednocześnie słodki, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.
                  Zabawa była doskonała, a pierniki wyszły przepiękne!

• Podziękowania od Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach

Zbiórka darów dla Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”
                                                                                     Jan Paweł II

Kolejny raz społeczność naszej szkoły zaangażowała się w akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach. Zebrane dary rzeczowe zostały przekazane. Dziękujemy za wsparcie w akcji i hojność serc darczyńców!

• EkoEksperymentarium w klasie II

20.01.2022 13:31
      Przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu. Naprawdę! O, tym przekonała się klasa II, która przez ostatnie dwa miesiące brała udział w programie EkoEksperymentarium. Poprzez grę uczyli się świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach łatwo zrozumieli, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Dziś cieszą się z uzyskanego dyplomu i tytułu Ekoklasy.
    • Międzynarodowy Dzień Tolerancji w naszej szkole

20.01.2022 13:31

Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Radwanowic, którzy przygotowali krótką inscenizację na temat tolerancji. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy przygotowany program artystyczny, który zainspirował nas do rozważań na temat  zachowania i zmotywował do walki z przejawami nietolerancji.
      Nad przebiegiem święta czuwała nasza pani pedagog Izabela Kołodziej.

• Dzień pluszowego misia u przedszkolaków

20.01.2022 13:32

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To niezwykłe święto zostało ustanowione dokładnie w dzień setnej rocznicy powstania maskotki – w 2002 roku.
                  Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta zranił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Świadek zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku, który trafił później do gazety. Przeczytał ją producent zabawek … i wkrótce pojawiły się maskotki, które nosiły zdrobniałe imię prezydenta i były sprzedawane pod nazwą Teddy Bear.

W naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo ucieszyły się, że mogą wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Popularna maskotka zawsze wzbudza pozytywne uczucia, nie tylko u dzieci.  Miś symbolizuje same pozytywne cechy, takie jak dobroć, bezpieczeństwo czy opiekuńczość, dlatego  dzieci tak chętnie malowały, rysowały, wycinały i wyklejały postacie ulubionych postaci. Z wielkim przejęciem rozmawiały o misiach znanych im z różnych bajek – Misiu Uszatku, Misiu Yogi, Misiu Kolargolu czy Kubusiu Puchatku. Wysłuchały piosenek, których bohaterami są budzące sympatię misie. Dzieci bawiły się w różne zabawy ze swoimi pluszakami.
                  Dzień minął  najmłodszym w radosnej atmosferze z ulubioną przytulanką.