• Dzień pluszowego misia u przedszkolaków

• 20.01.2022 13:32
      •             25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To niezwykłe święto zostało ustanowione dokładnie w dzień setnej rocznicy powstania maskotki – w 2002 roku.
                    Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta zranił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Świadek zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku, który trafił później do gazety. Przeczytał ją producent zabawek … i wkrótce pojawiły się maskotki, które nosiły zdrobniałe imię prezydenta i były sprzedawane pod nazwą Teddy Bear.

W naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo ucieszyły się, że mogą wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Popularna maskotka zawsze wzbudza pozytywne uczucia, nie tylko u dzieci.  Miś symbolizuje same pozytywne cechy, takie jak dobroć, bezpieczeństwo czy opiekuńczość, dlatego  dzieci tak chętnie malowały, rysowały, wycinały i wyklejały postacie ulubionych postaci. Z wielkim przejęciem rozmawiały o misiach znanych im z różnych bajek – Misiu Uszatku, Misiu Yogi, Misiu Kolargolu czy Kubusiu Puchatku. Wysłuchały piosenek, których bohaterami są budzące sympatię misie. Dzieci bawiły się w różne zabawy ze swoimi pluszakami.
                    Dzień minął  najmłodszym w radosnej atmosferze z ulubioną przytulanką.