• Dzień dyni w oddziale przedszkolnym

20.01.2022 13:44

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Najmłodsze dzieci  przekonały się o tym, uczestnicząc w zorganizowanym w oddziału przedszkolnym Święcie Dyni. Tego dnia królował w sali, oczywiście, kolor pomarańczowy. Dzieci rozmawiały na temat wyglądu i przeznaczenia tego urokliwego warzywa, następnie wykonały  prace plastyczne – kodowane dynie,a na koniec stworzyły korowód różnych dyniowych stworów. Nie mogło również zabraknąć „dyniowej zabawy”, która przyniosła wiele radości wszystkim dzieciom. Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

• Pomagamy Szkole Podstawowej w Siedliskach n. Sanem

05.11.2021 17:01

Nowy rok szkolny i pierwsza akcja zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Odpowiadając na prośbę Rady Rodziców , Dyrektora  oraz  Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Siedliskach n. Sanem o wsparcie doposażenia placówki,  zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczową. Mile widziane były  artykuły szkolne, kreatywne artykuły plastyczne, zabawki plastikowe oraz  drewniane. Dla dzieci z klas I-III zbieraliśmy  również gry edukacyjne oraz puzzle. Akcja trwała tydzień i mile nas zaskoczyły jej efekty. W pudłach pojawiło się dużo artykułów o które prosili nas przedstawiciele szkoły  w Siedliskach. Mamy nadzieję, że ofiarowane przedmioty wywołają uśmiech na twarzach naszych młodszych koleżanek i  kolegów oraz przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęć szkolnych. Dziękujemy rodzicom i uczniom za okazane serce i wsparcie naszej akcji.
      Poniżej linki do filmików przysłanych ze szkoły w Siedliskach.

• Szkoła pamięta

20.01.2022 13:44

„Szkoła pamięta” to akcja ogłoszona po raz trzeci przez Ministerstwo Edukacji i Nauki,
      a odbywa się ona w czasie, w którym w specyficzny sposób, w pełnej zadumie i refleksji wspominamy nie tylko naszych bliskich, ale także te osoby, które wpisały się w historię, zarówno tę ogólnonarodową jak i lokalną. W założeniu Ministerstwa „inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych”, a jej celem jest „zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności”.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze także w tym roku pokazała, że nie są nam obojętni ludzie, którzy pisali lokalną historię i swoją służbą w przeszłości wpłynęli na teraźniejszość jakże dla nas istotną. W czwartkowy poranek pod koniec października przedstawiciele braci uczniowskiej wraz z opiekunami udali się na rudawski cmentarz, gdzie  znajduje się grób dawnej dyrektor szkoły, Marii Pałasińskiej. Po chwili krótkiej refleksji i modlitwy, ósmoklasiści złożyli na płycie pomnikowej kwiaty i zapali znicze, aby pokazać, że pamiętamy o zasługach pani Marii i pracy włożonej niegdyś w rozwój szkolnictwa w naszej wsi. Następnie znicze zapłonęły na pobliskiej, zbiorowej mogile Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach. Udaliśmy się także do Radwanowic, by zobaczyć miejsce, w którym Niemcy dokonali masowego mordu ludności cywilnej w lipcu 1943 roku. Młodzież miała zatem okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii i oddać hołd tym, których bohaterstwo nie może zostać zapomniane.
    • Ślubowanie pierwszoklasistów

29.10.2021 17:15
      Jak co roku 14 października odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia. W obecności dyrektora szkoły, mgr Agnieszki Mitki, rodziców i przedstawiciela Małego Samorządu (Mai Sowińskiej) pierwszaki zdały swój pierwszy egzamin.
      Uczniowie klasy pierwszej uroczyste ślubowanie rozpoczęli dostojnym krokiem od poloneza. W kolejnych odsłonach programu artystycznego pokazali, że znają szkolne obowiązki, wiedzą jak zachować się na drodze, potrafią pięknie śpiewać i recytować.
      Po egzaminie uczniowie złożyli ślubowanie. Przyrzekli, że będą starać się być dobrymi uczniami i uczyć się na miarę swoich możliwości.
      Uroczystość zakończyła się sesją fotograficzną i podarunkami od rodziców.
      Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.