• Gry i zabawy andrzejkowe w oddziale przedszkolnym

20.01.2022 13:32

Dzień 29 listopada 2021 r. był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazje przenieść się w magiczny świat wróżb. Maluchy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka, wróżyły z butów, lały wosk. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach przy skocznej muzyce.
      Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy. Andrzejki w naszym przedszkolu były niezwykle udane. Radości nie było końca.
      Zabawa była świetna i dostarczyła uczestnikom śmiechu co niemiara. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

• Podziękowania od szkoły w Siedliskach

20.01.2022 13:45

Z inicjatywy Rady Rodziców w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Reca w Siedliskach. Zebrane materiały papiernicze, zabawki zostały przekazane i sprawiły wielką radość obdarowanym.
      Dziękujemy wszystkim darczyńcom za życzliwość i dar serca!

• Wieczornica Niepodległościowa w Nawojowej Górze

18.11.2021 11:25

Dnia 13 listopada 2021 r o godz. 16:00 w Domu Gromadzkim w Nawojowej Górze odbyła się Wieczornica Niepodległościowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nawojowej Góry, Sołtysa i Radę Sołecką Nawojowej Góry oraz organizacje działające na terenie wioski.

Uroczystość uświetnił wspaniały koncert grupy muzycznej w składzie: Damian Wróbel – gitara, Konrad Wrocławiak i Dominika Nowak – wokal oraz Natalia Czajkowska – skrzypce.
      Na uroczystości nie zabrakło uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze, którzy wystąpili przed miejscową publicznością, również prezentując swoje umiejętności wokalno-instrumentalne.  W wykonaniu uczniów mogliśmy posłuchać  pieśni opowiadających o trudach frontowego życia oraz walkach żołnierzy Legionów Polskich w czasie I wojny światowej. Widownia wysłuchała takich piosenek jak: ,,Wojenko, wojenko”, ,,Przybyli ułani”,, ,,Maszerują strzelcy”, ale także te nawiązujące do wydarzeń powstania warszawskiego: ,,Pałacyk Michla”  i ,,Dziewczyna z granatem w ręce”.
                  W podniosłej atmosferze, przy wtórze głosów zebranej społeczności miło było posłuchać pieśni i piosenek patriotycznych w interpretacji stawiających pierwsze kroki, naszych młodziutkich wokalistek: Anny Kanarkowskiej z klasy VII  i Zofii Zawieruchy z klasy V oraz towarzyszących im na instrumentach muzycznych kolegów i koleżanek.
                  Podziwiamy odwagę i doskonałe przygotowanie do koncertu najmłodszego z  instrumentalistów:  Emila Palucha z klasy II (gitara basowa), ale również pozostałych chłopców: Olafa Palucha z klasy V (gitara elektryczna), Kacpra Jesionki z klasy VII (gitara elektryczna),. Jakuba Kanarkowskiego z klasy VIII (keyboard) czy zespołu złożonego z uczniów  z klasy V: Kacpra Mazgaja  (gitara elektryczna), Tomasza Mirka (gitara elektryczna), Piotra Nowaka (gitara klasyczna).  Równie ładnie zagrały dziewczęta: Ania Kanarkowska z klasy VII (gitara klasyczna) oraz gościnnie na skrzypcach - Julia Rozmus.

Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że początkujące zespoły jeszcze nie raz wystąpią przed lokalną publicznością i oczarują ją swoimi umiejętnościami. Gratulujemy Wam udanego występu!!!

• Szkoła do hymnu – Mazurek Dąbrowskiego w szkole w Nawojowej Górze

17.11.2021 13:31

Tegoroczna akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki zgromadziła nas już po raz trzeci na sali gimnastycznej, choć w mniejszych grupach ze względu na trwającą pandemię. W środę, 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11, oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. W śpiew zaangażowali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. I tym razem było pięknie, wzruszająco i uroczyście, a nasza społeczność szklona znowu wykazała się postawą radosnego patriotyzmu.
      Zobacz film

• Przygotowania do Święta Niepodległości w Nawojowej Górze

20.01.2022 13:46

W naszej szkole rozpoczęły się przygotowania do Święta Niepodległości.
      Pod kierunkiem Pani Katarzyny Sałapat uczniowie klas IV - VI na technice przygotowywali śliczne kotyliony w biało-czerwonych barwach narodowych. Zostaną one rozdane mieszkańcom Nawojowej Góry, by zbliżające się Święto Niepodległości, każdy mógł przeżyć w podniosłej i uroczystej atmosferze.