• Wieczornica Niepodległościowa w Nawojowej Górze

• 18.11.2021 11:25
      •             Dnia 13 listopada 2021 r o godz. 16:00 w Domu Gromadzkim w Nawojowej Górze odbyła się Wieczornica Niepodległościowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nawojowej Góry, Sołtysa i Radę Sołecką Nawojowej Góry oraz organizacje działające na terenie wioski.

Uroczystość uświetnił wspaniały koncert grupy muzycznej w składzie: Damian Wróbel – gitara, Konrad Wrocławiak i Dominika Nowak – wokal oraz Natalia Czajkowska – skrzypce.
        Na uroczystości nie zabrakło uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze, którzy wystąpili przed miejscową publicznością, również prezentując swoje umiejętności wokalno-instrumentalne.  W wykonaniu uczniów mogliśmy posłuchać  pieśni opowiadających o trudach frontowego życia oraz walkach żołnierzy Legionów Polskich w czasie I wojny światowej. Widownia wysłuchała takich piosenek jak: ,,Wojenko, wojenko”, ,,Przybyli ułani”,, ,,Maszerują strzelcy”, ale także te nawiązujące do wydarzeń powstania warszawskiego: ,,Pałacyk Michla”  i ,,Dziewczyna z granatem w ręce”.
                    W podniosłej atmosferze, przy wtórze głosów zebranej społeczności miło było posłuchać pieśni i piosenek patriotycznych w interpretacji stawiających pierwsze kroki, naszych młodziutkich wokalistek: Anny Kanarkowskiej z klasy VII  i Zofii Zawieruchy z klasy V oraz towarzyszących im na instrumentach muzycznych kolegów i koleżanek.
                    Podziwiamy odwagę i doskonałe przygotowanie do koncertu najmłodszego z  instrumentalistów:  Emila Palucha z klasy II (gitara basowa), ale również pozostałych chłopców: Olafa Palucha z klasy V (gitara elektryczna), Kacpra Jesionki z klasy VII (gitara elektryczna),. Jakuba Kanarkowskiego z klasy VIII (keyboard) czy zespołu złożonego z uczniów  z klasy V: Kacpra Mazgaja  (gitara elektryczna), Tomasza Mirka (gitara elektryczna), Piotra Nowaka (gitara klasyczna).  Równie ładnie zagrały dziewczęta: Ania Kanarkowska z klasy VII (gitara klasyczna) oraz gościnnie na skrzypcach - Julia Rozmus.

Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że początkujące zespoły jeszcze nie raz wystąpią przed lokalną publicznością i oczarują ją swoimi umiejętnościami. Gratulujemy Wam udanego występu!!!