• Koncert laureatów Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Woli Filipowskiej

27.10.2021 18:24

W niedzielę 3 października 2021 r. w kościele parafialnym w Woli Filipowskiej odbył się występ laureatów oraz osób wyróżnionych w Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznych.

Uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział  w konkursie w  kategorii zespoły wokalno-instrumentalne, zostali uhonorowani tytułem laureata. Otrzymali zaproszenie na niedzielny koncert, by tego dnia wraz z innymi piosenką uczcić pamięć wielkich patriotów Polski.
             Przed publicznością wykonali piosenkę ,,Dziewczyna z granatem w ręce”, którą przygotowali pod kierunkiem Pani Bożeny Rozmus. Po występie otrzymali gromkie brawa, pamiątkową statuetkę, dyplom oraz drobne upominki.
            Koncert był wielkim przeżyciem dla wszystkich członków zespołu Electro&Muza, tj. Zosi, Ani, Olafa i Kacpra, ponieważ  niedawno rozpoczął swą działalność muzyczną. Zdobyty tytuł był dla nich  miłym zaskoczeniem.
            Gratulujemy sukcesu i życzymy zespołowi kolejnych, równie pięknych osiągnięć!

• Kropkowy zawrót głowy, czyli o Dniu Kropki w naszej szkole

05.11.2021 17:04
                Dnia 15 września w naszej szkole wspólnie przeżywaliśmy kropkowy zawrót głowy - stroje w kropki, buźki w kropki oraz kropkowe zajęcia twórcze. W taki sposób świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
                 Obchody tego dnia na świecie wzięły swój początek od namalowanej przez znaną bohaterkę książki - Yashti niepozornej kropki… Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z losami stworzonej przez Reynoldsa postaci i zafascynowani jej historią tworzyli swoje ,,różnobarwne fantazje”. Najmłodsi, oczarowani bogactwem  małych, kolorowych punkcików, wykonali kreatywne prace plastyczne. Powstały niezwykłe sówki, biedronki i inne kropkowe  postacie, które możemy podziwiać na klasowych wystawach.
      Wszyscy uczniowie malowali, rysowali bądź opisywali swoje talenty na dużych kolorowych kropkach. Z ich barwnych prac powstała rozłożysta korona drzewa, a okrągłe kropki zamieniły się w różnobarwne liście szkolnego lub klasowego ,,Drzewka Talentów”.
                 Kropka dla społeczności uczniowskiej zyskała także zupełnie nowe znaczenie. Różnobarwne, okrągłe „plamki” na ubraniach sprawiały, że jego właściciel, nie został na lekcjach wywołany do odpowiedzi. Pomysłodawczynią tego uczniowskiego przywileju była Pani Marzena Wąchol – koordynatorka obchodów Dnia Kropki w szkole.
                Święto na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Każdego roku Dzień Kropki jest okazją do refleksji nad sobą, poznawania własnych uzdolnień oraz poszukiwania własnych, nieodkrytych jeszcze talentów.
    • Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

08.10.2021 17:09

Dzień 29 września z inicjatywy Polskiej Izby Książki został ustanowiony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
                 W tym roku uczniowie naszej szkoły czynnie przyłączyli się do działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa, przygotowując fragmenty książek i czytając je swoim młodszym koleżankom i kolegom.  Adresaci akcji mogli posłuchać fragmentów lektur albo wybranych spośród ulubionych książek. Wśród jednych słuchaczy największym zainteresowaniem cieszyły  się takie pozycje książkowe jak; ,,Mały Książę”,  ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”, inni  natomiast twierdzili, że z zaciekawieniem wysłuchali książki: ,,Magiczne drzewo”, ,,Syzyfowe prace” oraz lektury ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.  Niewątpliwą zaletą owego głośnego czytania było ciekawe spędzenie przez uczniów czasu w życzliwym gronie, poznanie niezwykłych przygód bohaterów, ale także rozbudzenie motywacji słuchaczy do samodzielnego czytania.

Dlaczego warto czytać najmłodszym? Jest to bowiem jedna z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, przynosząca dzieciom ogromną radość i pozostawiająca cudowne wspomnienia. Z tego powodu częściej w naszej szkole będziemy sięgać po tę formę rozrywki i zachęcamy również innych do czytania dzieciom na głos.

O korzyściach czytania książek można więcej dowiedzieć się na stronie internetowej: https://alicjamakota.pl/dlaczego-warto-czytac-ksiazki/