• Wystawa prac naszych uczniów w Galerii Kamienny Kwiatek

13.11.2022 17:53
      Dzień dobry,
      Zapraszamy w niedzielę 20 listopada o godz. 15.00 na wystawę prac dzieci biorących udział w projekcie "Z nosem w sztaludze".
      Podczas wystawy ogłosimy zwycięzców i rozdamy nagrody.
      Pozdrawiam,
      Dagmara Kwiatek.

www.kamiennykwiatek.eu

• Rendez-vous z królową nauk - między duchem i materią

31.08.2023 13:07
      We wtorek 4 października gościem w naszej szkole był wieloletni nauczyciel matematyki w krzeszowickim Liceum Ogólnokształcącym pan Zbigniew Durczok. Uczniowie z klas 7 i 8, którzy wzięli udział w tej prelekcji, dowiedzieli się wielu zaskakujących faktów dotyczących matematyki i jej obecności we wszystkich dziedzinach naszego życia, poczynając od biologii a kończąc na muzyce.
    • Godziny dostępności nauczycieli

04.10.2022 16:55
      Przed wizytą proszę potwierdzić temin spotkania u danego nauczyciela.
      Link do tabeli z godzinami dostępności nauczycieli

31.08.2023 13:07
                          Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który świętujemy 29 września, należy do wydarzeń odbieranych przez społeczność szkolną jako przyjemne i pożyteczne. Powstanie tego święta zawdzięczamy inicjatywie Polskiej Izby Książki, która w 2001 roku na jego patronkę wybrała Janinę Porazińską, wybitną polską pisarkę i autorkę książek dla dzieci. Datę obchodów, która przypada dnia 29 września, wyznaczono dla upamiętnienia urodzin zasłużonej Polki.
                  W naszej szkole uczciliśmy to święto zgodnie z jego ideą - wspólnym wysłuchaniem głośnego czytania. Tym razem spotkanie z książką przygotowali dla uczniów nasi nauczyciele.  Pani Pedagog Magdalena Cyganek przeczytała najmłodszym bajkę terapeutyczną pod tytułem ,,Żółw i orzeł”, natomiast polonistka - Pani Justyna Kisielewska zapoznała słuchaczy z fragmentem książki Agnieszki Panasiuk ,,Cecylia na Podlasiu”. Wszyscy zebrani na szkolnym korytarzu z uwagą wysłuchali tekstów i gromkimi brawami podziękowali czytającym. Dla dzieci była to radosna chwila oderwania się od codziennych lekcji, która dostarczyła im nowych wrażeń.
                  Nie trzeba przypominać, że książka jest jednym z najlepszych źródeł wiedzy, które rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwala przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, motyw przewodni święta, to doskonała okazja do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem zarówno w szkole czy w domu z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem albo kolegami.

Święto warto obchodzić codziennie, a każda minuta poświęcona na głośne czytanie zaowocuje nie tylko zdobyciem nowej wiedzy czy umiejętności.