• INFORMACJA DLA RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH OPIEKĄ ŚWIETLICOWĄ DLA DZIECKA

02.09.2019 14:26

INFORMACJA DLA RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH OPIEKĄ ŚWIETLICOWĄ DLA DZIECKA

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Rodziców, którzy są zainteresowani objęciem dziecka opieką świetlicową w roku szkolnym 2019/2020 prosimy o wypełnienie wstępnej deklaracji i złożenie w sekretariacie szkoły do piątku 6 września 2019 roku.

Informujemy jednocześnie, że zgodnie z przepisami możemy objąć opieką 25 dzieci, dlatego pierwszeństwo będą mieli uczniowie klas I – III rodziców pracujących. Świetlica będzie czynna bezpośrednio po zakończonych zajęciach -  do godziny 15.00, co wynika z liczby przyznanych godzin w naszej szkole.
      Dokumenty w formacie PDF i Word dostępne są w zakładce Dla Ucznia i Rodzica>Dokumenty do pobrania.

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

10.06.2019 21:10

W Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, my - dzieci ze świetlicy szkolnej, postanowiliśmy złożyć życzenia Pani Ani, która wypożycza uczniom naszej szkoły około 25 książek dziennie w szkolnej bibliotece. Podziękowaliśmy za Jej pracę, uśmiech i życzliwość. Własnoręcznie przygotowana laurka oraz piękny kwiatek były nie tylko miłym zaskoczeniem, ale również sprawiły Pani Bibliotekarce dużo radości.Z podobną laurką i kwiatkiem poszliśmy również do Biblioteki w Domu Gromadzkim, gdzie uczniowie i ich rodzice – mieszkańcy Nawojowej Góry - często wypożyczają książki. Chcieliśmy i tam docenić pracę pani Bibliotekarki w dniu Jej święta.

• Przedstawienie „Dla kogo teatr?”

05.05.2019 23:36

Po blisko miesięcznych przygotowaniach, w czwartek 28 marca 2019 roku wystąpiliśmy przed naszymi kolegami, koleżankami, nauczycielami i pracownikami szkoły w przedstawieniu z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru. Mieliśmy profesjonalne stroje, indywidualne mikrofony z mikroportami i potrzebne rekwizyty. W swoim spektaklu chcieliśmy pokazać jak różnorodny jest teatr. Były wiec postacie z bajek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Występowały również pacynki. Widzowie siedzieli w półokregach – na wzór teatru greckiego, a przed wejściem nasz kolega  kasował bilety, które wcześniej zostały wszystkim rozdane.

Mamy nadzieję, że daliśmy namiastkę prawdziwego teatru i zachęciliśmy wszystkich, by od czasu do czasu wybrali się na jakiś spektakl. Jesteśmy zadowoleni z występu i dziękujemy tym, którzy nam gratulowali, zachęcając do przygotowywania kolejnych przedstawień.

• PIERWSZE CIEPŁE DNI

11.03.2019 20:58

W marcu, gdy tylko na termometrach temperatura znacznie wzrosła, dzieci ze świetlicy zaczęły spędzać więcej czasu na placu zabaw. Stęsknione za świeżym powietrzem i słońcem ochoczo bawią się pod opieką swej pani, korzystając ze sprzyjającej aury. Jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie, a wszyscy wiedzą, że ruch na świeżym powietrzu, to podstawa higienicznego i zdrowego stylu życia. Oby piękna pogoda dopisywała jak najdłużej!

• WYRÓŻNIENIA W KONKURSACH

11.03.2019 20:54

Miło nam poinformować, że prace konkursowe Natalii Kasprzyk oraz Julii Piszczek zostały wyróżnione w II Gminnym Międzyświetlicowym Konkursie Plastyczno – Technicznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Krzeszowicach, p.n. „Bajki Adama Mickiewicza”.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby rozwijały swe pasje, zdobywając dalsze nagrody.

Nadmienić pragniemy, że uczestnicy naszej szkolnej świetlicy w roku ubiegłym również zdobyli wyróżnienie w gminnym konkursie na Marzannę.