• CZY TYLKO DZIEŃ NAUCZYCIELA?

14.10.2023 22:22

14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela, ale to jest potoczna nazwa. Dzieci ze Świetlicy wiedzą, żw w tym dniu dziękujemy za pracę i trud wszstkim pracownikom oświaty, a zatem również Paniom Woźnym, Pani w Sekretariacie i Księgowej, jak również Panu Konserwatorowi, bo bez nich by nie było warunkow do nauki dla uczniow i pracy dla nauczycieli. Zatem wszystkim, którzy pracują w naszej Szkole życzymy sukcesów zawodowych, dobrego zdrowia oraz okazywanej przez wszystkich uczniow wdzięczności za trud i ciężką pracę!!!

p. Agnieszka Wołodko
    • DZIEŃ CHŁOPAKA I DZIEŃ DZIEWCZYNEK

14.10.2023 22:22
      30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Były życzenia z tej okazji dużo radości, zdrówka, uśmiechu, wesołych i pogodnych dni, sukcesów w szkole i poza nią, dużo pozytywnej energii oraz spełnienia wszystkich marzeń. Chłopcy otrzymali drobne upominki i coś słodkiego.
      I ta, która ma śmieszne kucyki,
      i ta, która ma koński ogon,
      i ta, która ogonek ma mysi,
      i ta, która ma dwa warkoczyki
      czy kokardę ma z boku, czy z przodu,
      czy jej Kasia na imię, czy Ala,
      Krysia, Zosia, Małgosia, Zuzanna,
      czy jest duża, czy średnia, czy mała ­
      dziś swe święto obchodzi od rana,
      więc jej kwiatek się dzisiaj należy
      albo uśmiech, albo wierszyk,
      albo kartka z serdecznymi życzeniami!
      11 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek.
      To ustanowione przez ONZ ogólnoświatowe święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację dziewczynek i młodych kobiet na całym świecie.
      I właśnie 11 października 2023 r. obchodziliśmy ten dzień na wesoło w świetlicy szkolnej. Były drobne upominki oraz życzenia.

p. Anna Korbiel
    • JABŁUSZKO RUMIANE - CZYLI DZIEŃ JABŁKA W ŚWIETLICY

05.10.2023 22:16

28.09 obchodziliśmy światowy dzień jabłka. Przy tej okazji przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania według piramidy zdrowego żywienia. Nie zabrakło również pomysłów na zabawy z wykorzystaniem jabłka. Wykonaliśmy prace plastyczne pod tytułem ulubiony owoc lub warzywo.

• MARZENIA... TE DUŻE I TE maleńkie...

26.09.2023 23:14

W poniedziałek 25 września podczas zajęć świetlicowych dzieci przygotowały swoją tablicę marzeń. Następnie wywiązała się dyskusja na temat tego, co chciałyby osiągnąć w bliższej lub dalszej przyszłości, jakie mają plany i pragnienia. Okazało się, że dzieci mają mnóstwo marzeń. Tak, jak w piosence są one „DUŻE i maleńkie”. Czasem potrzeba wiele determinacji, aby je spełnić. Mamy nadzieję, że każdemu kiedyś to się uda.
    • KROPKOWY ZAWRÓT GŁOWY

25.09.2023 21:12
      W piątek 22 września zakończyliśmy obchody Dnia Kropki, który w tym roku przekształcił się w Tydzień Kropki. Rozmawialiśmy o naszych pomysłach, kreatywności, wierze we własne siły. Na lekcjach plastyki powstawały prace z kropek, które teraz zdobią gazetki w naszych klasach. Kto wie, może autor którejś z nich będzie kiedyś sławny? Wszak od kropki może zacząć się czyjaś przygoda.