• INFORMACJA O ZAPISACH DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

30.08.2020 11:41

INFORMACJA O ZAPISACH DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Do świetlicy w roku szkolnym 2020/2021 zapisani mogą zostać uczniowie klas I – III ewentualnie IV, których obydwoje rodzice  pracują w czasie skończenia lekcji przez dziecko. W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw.

Kartę zapisu można pobrać tutaj:KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY.odt
      KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY.pdf

Wypełnioną kartę należy podać przez dziecko do środy 3 września b.r. lub wysłać scan  na adres: spnawojowa@wp.pl (oryginał należy jak najszybciej dostarczyć do szkoły przez dziecko).

Można zgłosić wychowawcy, by przekazał dziecku wersję papierową Karty Zapisu w dniu rozpoczęcia roku szkolnego  (rodzice uczniów klasy pierwszej mogą ją osobiście odebrać od wychowawcy  podczas rozpoczęcia).

• Świetlicowi koledzy

17.11.2019 13:45

Marianna i Cyklopek, to nowi uczestnicy zajęć świetlicowych. Są to ekoludki, czyli wytwory rąk dzieci, które powstały z kartonowych opakowań. Głosowanie wyłoniło ich imiona: Marianna i Cyklopek. Są mili, koleżeńscy, małomówni i zgodnie bawią się z uczniami naszej szkoły. Trzeba na nich uważać, bo są delikatni, a Cyklopek stoi na jednej nodze, ale tym bardziej wszyscy muszą zachowywać się w świetlicy spokojnie i ostrożnie. Chcemy bowiem, by pozostali z nami jak najdłużej.

• Zabawy na świeżym powietrzu

23.10.2019 20:58

Wykorzystując ostatnie ciepłe dni w tym roku, dzieci ze świetlicy spędzają czas po lekcjach bawiąc się na świeżym powietrzu. Wszyscy zdążyliśmy już zapomnieć o wakacyjnym słońcu, a jednak… pogoda spłatała nam figla i wróciły upały. Cieszymy się nimi, korzystamy z promyków i przywołujemy wakacyjne wspomnienia. Znowu w krótkich rękawkach, bez kurtek, szalików i czapek… a przecież mamy jesień!

• Zabawy matematyczno – plastyczne

14.10.2019 18:24

Czy matematyka musi być trudna? NIE!!! Wiedzą to nawet dzieci ze świetlicy, które w wolnej chwili nie tylko układają klocki, słuchają muzyki, tańczą, rysują i bawią się maskotkami, ale również układają piękne prace z kwadratów, trójkątów i kółek. Efekty bywają zaskakujące, co tylko potwierdza, jak bardzo kreatywne są dzieci.

• Nauczyciel w oczach dzieci

14.10.2019 18:06

W przeddzień święta pracowników oświaty, rozmawialiśmy w świetlicy o tym, jaki naszym zdaniem powinien być nauczyciel. Każdy dodał coś od siebie i oto, co powstało:

- najważniejszy jest uśmiech na twarzy

- cenna jest cierpliwość

- pożądana wyrozumiałość.

Najlepiej zdaniem dzieci, żeby nauczyciel nie krzyczał, był miły i nie złośliwy, no i aby dobrze opiekował się uczniami.

Dlatego kochanym nauczycielom życzymy cierpliwości, uśmiechu, radości i spełnienia marzeń.

Przesyłamy piękne kwiaty i pozdrawiamy wraz z naszą panią.