16.09.2023 20:28

15 września Świetlica rozpoczęła szkolne obchody Dnia Kropki. Uczniowie usłyszeli o Vashti- dziewczynce od której wszystko się zaczęło oraz wysłuchali opowieści o tym, że każdy człowiek jest wartościowy, posiada jakiś talent i powinien wierzyć w siebie i swoje możliwości. Następnie pod okiem pań wykonały prace plastyczne z kropek, tworzące kolorową gazetkę. W najbliższym tygodniu uczniowie naszej szkoły na lekcjach plastyki będą również wykonywać prace rozpoczynając się od kropek.

• Drzewo Zasad

16.09.2023 20:27
      Ma przypominać o dobrym i kulturalnym zachowaniu. Dzieci, uczęszczające do naszej szkolnej świetlicy, wspólnie wykonały drzewo zasad. Natomiast pięknie ozdobione wizytówki, przyklejone na drzewie, poświadczają zobowiązanie do przestrzegania obowiązującego regulaminu.

• Światowy Dzień Zdrowia

07.04.2021 19:37

Dziś, 7 kwietnia, obchodzimy  Światowy Dzień Zdrowia. Czy zastanawialiście się, kochani, jakie zawody kojarzą się z ochroną naszego zdrowia? Jeśli nie, to pomogę Wam troszeczkę przypomnieć je sobie.

Wszyscy znamy panią higienistkę, która przyjeżdża do szkoły, waży uczniów, mierzy ciśnienie, sprawdza wzrok… Bez niej czasami ktoś mógłby żyć nieświadomie, że ma problem z oczkami czy uszkami, czyli gorzej widzi czy słyszy.

Znamy też panie pielęgniarki. To one, jeśli jest taka potrzeba, robią zastrzyki lub podają dzieciom szczepionki. Często asystują lekarzom. A jakim? Wiem, że wielu z Was było w swoim życiu u okulisty, który bada wzroki jeśli trzeba, dobiera okulary. Na pewno byliście też u pediatry, czyli lekarza dla dzieci. Może ktoś musiał korzystać z pomocy chirurga? Chirurg to lekarz, do którego udajemy się, gdy przytrafi nam się złamanie ręki czy nogi, stłuczenie lub trzeba poddać się operacji.

A może ktoś z Was musiał kiedyś jechać karetką pogotowia? Jeśli tak, to mieliście wówczas do czynienia z Ratownikami Medycznymi, którzy udzielają pierwszej pomocy.

Ufff, ależ dużo tych medyków, którzy dbają o nasze zdrowie! Pracują oni całymi dniami pomagając i dzieciom i dorosłym. Może warto okazać im wdzięczność? Zachęcam do przygotowania ładnej laurki lub kartki z życzeniami, które wyrażą wdzięczność od nas wszystkich!

A tak swoją drogą, to w Światowym Dniu Zdrowia warto pamiętać też o swoich rodzicach, babciach i dziadkach, którzy zachęcają Was do spożywania wartościowych i zdrowych posiłków, bo zdrowe odżywianie jest podstawą dobrego zdrowia. Dla nich również możecie przygotować laurki pełne kwiatów wdzięczności i owoców, którymi Was karmią.

Pozdrawiam wszystkich najserdeczniej. Dbajcie o siebie!

• Kolorowy kogut.

31.03.2021 12:37
      Kochani!
      wiecie co można przygotować rysując księżyc? Między innymi kolorowego koguta. Wystarczy na kartce z bloku technicznego narysować odpowiedni kształt, wyciąć go i wykorzystując posiadane w domu elementy, ozdobić go. Mogą to być cekiny, kokardy, piórka, guziki, bibuła i wiele innych "skarbów". Zobaczcie, jaki ładny mi wyszedł!
      Zachęcam Was do kreatywnego spędzenia przedświątecznego czasu.
    • Świąteczne życzenia

22.12.2020 13:29

Wszystkim dzieciom zapisanym do szkolnej świetlicy
      życzenia pięknych Świąt Bożego Narodzenia,