• SEKRETY BIBLIOTEKI

• W piątek 20 października grupa pierwszoklasistów, pod opieką pani Marzeny Wąchol i pani Ani Mirczak wybrała się do zaprzyjaźnionej Biblioteki Publicznej w Nawojowej Górze. Tam odbyła się lekcja biblioteczna. Centralnym punktem spotkania było opowiadanie „Ciekawski George w bibliotece”. Dzieci wysłuchały przygód niesfornej małpki i wraz z nią przeżyły mnóstwo zabawnych sytuacji. Podczas tej wizyty uczniowie zwiedzili pomieszczenia biblioteczne, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami w niej obowiązującymi. Z zaciekawieniem słuchali o tym, że czytanie książek jest nie tylko przyjemne, ale także niezwykle wartościowe i powinno się obcować z literaturą od najmłodszych już lat.
          Dziękujemy pani Ewie Lis za przygotowanie zajęć z udziałem naszych pierwszoklasistów.

• POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

•

W październiku w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy 1. Dzieci pod opieką wychowawczyni - pani Marzeny Wąchol przygotowały dla rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły program artystyczny. Rozpoczęły uroczyście, w rytmie poloneza. Zaprezentowały, co już potrafią i umieją, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie ślubowały wierność ojczyźnie, szacunek dla nauczycieli oraz kolegów i koleżanek, a także poświęcenie nauce i wychowaniu. Pani dyrektor każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze. Było bardzo dostojnie i podniośle. Na koniec wszyscy nowo powołani uczniowie otrzymali upominki od rodziców i wychowawczyni. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów na nowej drodze, jaką jest szkoła.

• BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

•

12 października w ramach realizacji projektu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” uczniowie klas IV i V wzięli udział w wyprawie do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń. Młodzież została zapoznana m.in. z zasadami bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas przeprowadzania eksperymentów naukowych. Mieli też okazję przypomnieć sobie jak należy zachować się podczas burzy, wichury, obfitych opadów deszczu. Przedstawiono nam również zasady bezpieczeństwa, które obowiązują na terenie ogrodu, ale także w miejscach specjalnie przeznaczonych dla dzieci (place zabaw, parki, skateparki). Na koniec przypomnieliśmy sobie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o tym, jak korzystać z przejść dla pieszych oraz ścieżek rowerowych w miastach.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 14 października 1773 r. powołana została Komisja Edukacji Narodowej. Od tego czasu minęło 250 lat. Z tej okazji wszystkim pracownikom oświaty życzymy Wszystkiego Najlepszego!!!