• GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

18.04.2024 22:22
      Sukces wokalny naszych czwartoklasistek. Uczennice klasy czwartej Ada i Zosia wywalczyły pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej brawurowym wykonaniem piosenki "How far I'll go" z filmu "Vaiana". Gratulujemy!!!

• PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

30.03.2024 18:55
      26 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Filipowicach odbył się powiatowy konkurs wokalny ,,Piosenka jest dobra na wszystko”. W konkursie reprezentował nas zespół muzyczny
      w składzie: Olaf Paluch – gitara klasyczna, Emil Paluch – gitara elektryczna, Zofia Zawierucha - skrzypce oraz Alicja Kasprzyk, Marika Masłowska, Maja Turlej, Julia Błachowska, Oliwia Majcherczyk, Kinga Bugajska -wokal.
                  Wykonanie piosenki ,,Babka w klapkach” w wersji naszych uczniów tak bardzo zachwycił jurorów, że zespół został uhonorowany I miejscem.
      Gratulujemy uczestnikom sukcesu i wspaniałego występu!
    • KONKURS RECYTATORSKI

30.03.2024 18:54

Dnia 11 marca 2023 r. w Kopalni Talentów w Krzeszowicach odbyły się eliminacje miejsko-gminne 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z naszej szkoły uczennica klasy VII Zosia Zawierucha wzięła udział w turnieju piosenki poetyckiej, a akompaniował jej kolega z klasy  - Olaf Paluch. Miło nam poinformować, że Zosia otrzymała wyróżnienie. W turnieju recytatorskim wystąpiły Kinga Bugajska i Julia Błachowska z klasy VII - dziewczyny recytowały naprawdę wspaniale. Konkurencja była liczna i bardzo dobrze przygotowana, dlatego jesteśmy dumni, ponieważ Julia uzyskała II miejsce zaprezentuje naszą szkołę oraz gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 3 kwietnia w Skawinie.
      Gratulujemy laureatkom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony wysiłek w naukę tekstów, sumienną pracę nad dykcją, interpretacją tekstu, a także za piękny występ oraz wzorową postawę w czasie eliminacji.
                  Julii, która otrzymała promocję do kolejnego etapu, życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki!
    • KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET RODZINNY"

13.03.2024 15:54
      Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Maria Woźnica zajęła II miejsce w Małopolskim Konkursie Plastycznym "Portret rodzinny". Gratulacje!!! Życzymy dalszych sukcesów.

• LET'S READ IN ENGLISH

29.11.2023 18:52
      Uczniowie klasy VI Maja Sowińska (tytuł wicemistrza) i Igor Turlej wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania po Angielsku "Let's read in English". W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy prezentowali fragmenty książki "Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy M. Montgomery. Gratulujemy!!!