• LET'S READ IN ENGLISH

29.11.2023 18:52
      Uczniowie klasy VI Maja Sowińska (tytuł wicemistrza) i Igor Turlej wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania po Angielsku "Let's read in English". W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy prezentowali fragmenty książki "Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy M. Montgomery. Gratulujemy!!!
    • KONKURS ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

29.11.2023 18:41
      Rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-literacki w ramach akcji "Zachowaj trzeźwy umysł". Uczniowie klasy III - Lena Kozioł oraz Marcel Zarembski znaleźli się w gronie osób wyróżnionych. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• XVIII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

13.11.2023 21:57

"CHWAŁA BOHATEROM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ"
      XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej już za nami. Dnia 12 listopada 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej odbył się koncert laureatów. W tym roku naszą szkołę reprezentowała duża grupa. Miło nam poinformować, że wszyscy nasi uczniowie znaleźli się w gronie zwycięzców.

W kategorii solistów klas I-IV:

I miejsce – Maria Woźnica – kl. 2
      II miejsce – Laura Augustynek – kl. 3
      W kategorii zespołów klas I-IV:
      I miejsce – Zespół klasy 2
      W kategorii zespołów klas V-VIII:
      I miejsce – Duet z klasy 7 – Zofia Zawierucha i Olaf Paluch
      Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
    • ,,W kręgu pasji pięknego czytania”

13.11.2023 21:56

W dniu 21 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Sance odbył się VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 11 szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00, w jury zasiedli nauczyciele i opiekunowie z uczestniczących w konkursie szkół. Zgodnie z zasadami jest on przeznaczony dla uczniów z klas 4-6 oraz 7-8 i podzielony na dwie części – w pierwszej uczniowie przez ok. 2 minuty czytają przygotowany przez siebie tekst lektury, a w drugim sami losują książkę, z której również prezentują wybrany fragment. Występy wszystkich uczestników były wspaniałe! Uczniowie starali się, by zaprezentować wysoki poziom dykcji, interpretacji tekstu. W kategorii starszej (kl.7-8), naszą szkołę reprezentowała Maja Turlej z klasy VIII, która uzyskała tytuł II Wicemistrza Pięknego Czytania oraz otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrodę książkową. Gratulujemy Mai i życzymy jej dalszych sukcesów!

• V Gminna Olimpiada Pszczelarska

11.09.2023 21:50
      Miło nam poinfirmować, że laureatem III miejsca V Gminnej Olimpiady Pszczekarskiej w naszej Gminie został uczeń klasy VI Emil Starzec, któremu serdecznie gratulujemy. Nagrodę z rąk Wiceburmistrza Witolda Kulczyckiego Emil odebral w niedzielę 10 września b.r. na Rynku w Krzesziwicach, podczas X edycji Krzeszowickiego Miodobrania. Nadmienić należy, że czwarte miejsce w tejże Olimpiadzie zajął Szymon Szczepański, uczeń VI klasy naszej szkoły- rownież serdecznie gratulujemy!