• POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ

• 19.05.2021 21:28
      • Od poniedziałku, 17 maja b.r., uczniowie wrócili do szkoły. Nie wszystkie klasy są codziennie, bo nauka organizowana jest w sposób hybrydowy, jednak wszyscy przychodzą sukcesywnie do swoich sal, siadają w ławkach, mogą odczuć tradycyjny model nauczania i współtworzyć go.

Wielu uczniów w Polsce, w tym na pewno i z naszej szkoły, czuło lęk przed powrotem obawiając się, że nie tak łatwo będzie się przestawić ze zdalnego sposobu uczestniczenia w lekcjach, na stacjonarny.

Nasza szkoła wyszła naprzeciw uczniom przystępując do ogólnopolskiej akcji „Tydzień ulgi” (szczegóły w aktualnościach). Wychowawcy wzięli udział w warsztatach nt. „Jak przygotować się na powrót do postpandemicznej rzeczywistości”, a uczniowie klasy szóstej i siódmej wezmą udział w spotkaniu ze specjalistą, który opowie im jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

W każdej klasie nauczyciele będą starali się kłaść nacisk na zacieśnianie więzi i odbudowywanie relacji, czemu sprzyja zbliżający się Dzień Dziecka i atrakcje, które czekają na uczniów w każdej klasie.