• NEGATYWNA ROLA CUKRU W DIECIE DZIECI I MŁODZIEŻY

• 12.11.2020 11:16
      • Dieta dzieci może być przyczyną wielu nieprawidłowości, wśród których możemy wymienić: agresję, zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość, brak energii, wyniszczenie organizm, a nawet zaburzenia emocjonalne.

CO WPŁYWA NA TAKĄ, A NIE INNĄ DIETĘ DZIECKA?

Pierwszym problemem, jaki napotykają rodzice dbający o właściwą dietę swoich dzieci, jest wszechobecny cukier. Stosowanie niepotrzebnych dodatków do żywności jest już plagą, a znalezienie na półkach sklepowych produktów, które cukrów nie zawierają, jest nie lada wyzwaniem. Jak powszechnie wiadomo, działanie cukru na organizm podobne jest do stosowania używek, powoduje nagły wzrost energii, rośnie też poziom dopaminy, serotoniny, noradrenaliny i adrenaliny, co powodować może zaburzenia funkcjonowania w postaci nadpobudliwości czy rozdrażnienia. Dlatego ważne jest, by rodzice dzieci mających problemy z nadpobudliwością kontrolowali ilość spożywanych przez dziecko produktów, w których cukier jest na pierwszym miejscu w liście składników i nie zapominali, że występuje on też obficie w napojach. Może okazać się bowiem, że takie pozornie niewielkie zmiany w diecie spowodują wielkie efekty.