REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025
PODZIĘKOWANIE
KOSMICZNA WYPRAWA DO ALVERNIA PLANET
W piątek 19 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali największe i najnowocześniejsze studio filmowe w Polsce. Zwiedzanie studia obejmowało:
• Prezentację unikalnej na skalę światową architektury studia Alvernia Planet;
• Spacer przeszklonymi łącznikami i tajemniczymi korytarzami;
• Wizytę w jednej z 2 największych hal zdjęciowych kompleksu Alvernia Planet, gdzie powstało wiele produkcji filmowych, reklamowych oraz wydarzeń artystycznych;
• Wizytę w wyjątkowym kinie, gdzie w przestrzeniach z certyfikatem Dolby Premier odbywa się postprodukcja dźwięku w filmach;
Wzięliśmy również udział w warsztatach edukacyjnych poświęcone produkcji filmowej, które dostarczyły nam odpowiedzi na wiele pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi:
• Czym jest plan filmowy i kto jest kim na planie dużej produkcji;
• Czym zajmuje się pion scenograficzny i jak powstaje scenografia do filmu;
• Jak tworzy się efekty specjalne – czyli jak pokazywane jest na ekranie to, czego w normalnych warunkach sfilmować się nie da;
• Jak wygląda praca kaskaderów podczas kręcenia scen walk, wypadków, pościgów, czy upadków z dużej wysokości;
• Jak wygląda realizacja profesjonalnego udźwiękowienia filmu w certyfikowanym studiu najwyższej jakości.
Mieliśmy okazję zobaczyć zwiastun filmu pt. "Akademia Pana Kleksa" będąc dokładnie w tej hali, gdzie kręcono sceny z udziałem Pana Kleksa. Niestety wewnątrz studia nie mogliśmy robić zdjęć. Jednak na pamiątkę wizyty zostaliśmy fotograficznie „teleportowani” w różne ciekawe miejsca.
PAMIĘCI KS. TADEUSZA...
ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ... (*)
"...czasem niezapisana kartka
może być bardziej wymowna
byleby w jej rogu odcisnąć
własne serce"
"Kartka", T. Isakowicz-Zaleski
Nasza szkoła również przyłączyła się do uroczystości pogrzebowych śp. Ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, Prezesa Fundacji im. Brata Alberta. 17 stycznia 2024 r. w Radwanowicach wspólnie z uczniami z Integracyjnej Szkoły Podstawowej oraz podopiecznymi Fundacji, wzięliśmy udział w czuwaniu modlitewnym. W ten sposób pożegnaliśmy duchownego, opiekuna niepełnosprawnych, pisarza, poetę, publicystę, działacza społecznego, zasłużonego dla środowiska Kresowian i polskich Ormian. Nasza szkoła była współorganizatorem Ogólnopolskich Konkursów Kresowych, których głównym pomysłodawcą i mentorem był właśnie Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W tym roku również będziemy organizatorami konkursu o Kresach, bo tego życzył sobie Ksiądz Tadeusz.
W dniu ostatniego pożegnania ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, znalazł się dla naszej szkolnej społeczności czas na zadumę i refleksję. Starsi uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym pamięci zmarłego 9 stycznia Wielkiego Człowieka, który swoje życie poświęcił dla innych walcząc o prawdę, godność, sprawiedliwe traktowanie i szacunek. Wykorzystując 18 rocznicę śmierci innego kapłana, poety ks. Jana Twardowskiego, pamięć ks.Zaleskiego uczcilismy m.in. słuchając jego wierszy w wykonaniu uczniów kl.VIII oraz minutą ciszy.
DZIEŃ SENIORA
Dzień Babci i Dziadka już za nami. W naszej szkole obchodziliśmy te święta tradycyjnie w postaci Dnia Seniora. Gospodarzami tego wydarzenia byli młodsi uczniowie z klas I, II i III. Przygotowali oni pod opieką swoich wychowawczyń program artystyczny dla ukochanych Babć i Dziadków, chociaż na sali nie zabrakło w tym dniu także innych członków rodziny. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu klasy II. Następnie przenieśliśmy się do czasów młodości naszych Seniorów - czyli do lat 80. Uczniowie klasy III przygotowali inscenizację jak poznali się dziadkowie. Całość zakończyła prezentacja wiersza Juliana Tuwima "Rzepka" w wykonaniu uczniów klasy I. Po części ogólnej odbył się poczęstunek, a Seniorzy otrzymali upominki w postaci kolorowych bombek z życzeniami. Atmosfera była bardzo miła i serdeczna. Zapraszamy za rok!!!
EDUKACJA
Obiady w szkole
Galeria zdjęć
brak danych