• PIERWSZY ŚNIEG

• Pierwsze zabawy na śniegu! Czas spędzany w świetlicy urozmaicamy zimowymi atrakcjami. Puszysty śnieg jest jedną z nich❄❄❄ Ulepiliśmy nawet bałwanki.

• EKOLOGICZNE STROIKI

•

Przygotowania do świąt idą w domach "pełną parą". Między innymi robimy świąteczne stroiki, które będą ozdabiały nasze stoły. Warto pokusić się w tym roku o ozdoby i elementy naturalne, które nie tylko będą pięknie wyglądać, ale przede wszystkim ucieszą naszą planetę. W naszej szkole na zajęciach z biologii i przyrody pod opieką pani Joli Piwowar dzieci przygotowywały ekologiczne stroiki. Poniżej kilka porad jak być bardziej eko oraz efekty pracy uczniów.

• MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA

•

Na terenie naszej szkoły odbywają się zbiórki szkoleniowe Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którą prowadzą członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawojowej Górze. Jak widać na poniższych zdjęciach przekrój wiekowy jest dość duży, ale nie przeszkadza to dzieciom i młodzieży współpracować i działać na rzecz wspólnego dobra. Brawo Wy!!! Tak trzymać!!!

• PYSZNE GOFRY W KLASIE 4

•

Uczniowie klasy 4 postanowili przygotować dla siebie i wychowawczyni pyszny poczęstunek w postaci smacznych i kolorowych gofrów. Zapachniało w całej szkole, a na kosztowanie było o wiele więcej chętnych, niż przewidziano. Pomysł okazał się być trafiony, ponieważ uczniowie wykazali się pomysłowością w przygotowaniu i ozdabianiu smakołyków, ale także całkiem dużymi umiejętnościami z zakresu pieczenia. Kto wie, może wśród twórców mamy do czynienia z przyszłym Masterchefem?

• A MOŻE KOSZYKÓWKA...?

•

W naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe z koszykówki, mające na celu zainteresowanie i zachęcenie dzieci do uprawiania tego sportu. Wszyscy świetnie się bawili ale też wiele nauczyli. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Sportowe Jura Krzeszowice, które na co dzień zajmuje się trenowaniem małych i dużych właśnie w zakresie piłki koszykowej. Dla chętnych poniżej znajduje się więcej informacji dotyczących zapisu i samych zajęć.

• Wizyta Świętego...

• "Przyszedłeś dziś do nas
          Święty Mikołaju
          zmęczony z długiej drogi.
          Taki radosny, uśmiechnięty,
          choć bolą Cię pewnie nogi.

Wszyscy Cię dzisiaj
          serdecznie witamy.
          Tobie też wesołą piosenkę
          zaraz zaśpiewamy"

• Z WIZYTĄ U ELFÓW I ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

• 6 grudnia zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy zapewne czekamy z niecierpliwością na ten dzień i prezenty. W tym roku uczniowie klas młodszych postanowili wyprzedzić Świętego Mikołaja i odwiedzić Go w Wielkiej Fabryce Elfów w Katowicach.

Tam nie tylko spotkały sympatyczne Elfy, poznały ich pracę, ale także pomogły w rozwiązaniu zagadki, jaką było zaginięcie przepisu na pyszne pierniki. Na koniec wszyscy wzięli udział w zabawie na dmuchanych zamkach. Oczywiście punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie ze Świętym Mikołajem i otrzymanie upominków. Teraz czekamy na Świętego Mikołaja w naszych domach. Pytanie tylko - Kto był grzeczny?

• ANDRZEJKOWYCH WRÓŻB CZAR

•

30 listopada w klasach młodszych odbył się dzień wróżb i zabaw związanych z Andrzejakami. Dzieci w zabawach i quizach próbowały się dowiedzieć co je czeka w bliższej i dalszej przyszłości. Tak naprawdę najważniejsza była dobra zabawa. Na zakończenie zajęć na wszystkich czekała niespodzianka w postaci "mini fotobutki". Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.