• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

12.05.2019 17:48

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa  i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości
      z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 15 lutego 2019 roku w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Nawojowej Górze.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, w tym dniu zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.

Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość
      i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role,   a zaproszeni  goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Niejednej babci i
      dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki.

W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

• Sportowe Mistrzostwa Przedszkolaków o Puchar Świętego Mikołaja

14.12.2018 12:14

11 grudnia 2018 roku dzieciaki z oddziału przedszkolnego naszej szkoły wzięły udział w Turnieju Mikołajowym, którego organizatorem było Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Reprezentacja składająca się z 8 przedszkolaków/sportowców musiała wykazać się w pięciu konkurencjach sportowych. Pomimo, że nie zajęliśmy miejsca na podium otrzymaliśmy wspaniałą nagrodę, spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem oraz każdy uczestnik dostał słodki podarek.  Do szkoły wróciliśmy z uśmiechem na twarzy oraz pozytywną energią.

Więcej na: http://magazynkrzeszowicki.pl/turniej-mikolajowy-fotoreportaz/

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

12.12.2018 22:27

Dzień 29 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły oraz ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka i przedszkolaka starszaka.

W uroczystości brali udział rodzice dzieci oraz pani dyrektor Agnieszka Mitka.

To ważne wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości, po którym nastąpiła część artystyczna. Miała ona charakter opowieści ruchowej, odczytywanej przez wychowawcę, podczas której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe, gra na instrumentach muzycznych.

Po części artystycznej miała miejsce Ceremonia Pasowania na Przedszkolaka, podczas której dzieci złożyły ślubowanie. Następnie  pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka dotykając jego ramienia długim ołówkiem.  Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

• Zabawa andrzejkowa

11.12.2018 13:05

„W ostatnim dniu listopada,
      powróżyć sobie wypada,
      powróżyć czymkolwiek, warto;
      wyciągniętą z talii kartą,
      butami, stopionym woskiem,
      by przyszłość poznać choć troszkę”.

28 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z panią wychowawczynią rozmawiały o andrzejkowych wróżbach i zabawach. Dowiedziały się wielu ciekawostek                   o zwyczajach obchodzenia wieczorów andrzejkowych. Brały udział w przygotowanych wróżbach. Finałem ciekawego dnia była prezentacja strojów oraz zabawa i tańce  przy ulubionej muzyce.

• Misie, misiaczki, misiunie – nasze kochane, wierne przytulanki

11.12.2018 12:58

Pluszowy miś to nieodłączny towarzysz małych dzieci, a czasem nawet i dorosłych osób.

W poniedziałek 26 listopada 2018r. w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Każdy dzieciak w tym dniu przyszedł do przedszkola ze swoim ukochanym pluszowym przyjacielem.  Przedszkolaki zostały zapoznane z krótką historią obchodzonego święta. Były zabawy, tańce, zgaduj zgadula „Czy znasz tego misia”. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, której tematem przewodnim oczywiście  był Miś.