• „Smacznie – zdrowo – kolorowo” – „Sałatka owocowa”

13.11.2018 15:29

Wśrodę 31 października 2018 roku, było w naszym przedszkolu przepysznie,
      a przede wszystkim zdrowo! Dzieciaki z oddziału przedszkolnego w ramach warsztatów kulinarnych „Smacznie – zdrowo – kolorowo” wspólnie przygotowali „Sałatkę owocową”. Wszyscy wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jak wiele witamin mają owoce.

Mali kucharze przypomnieli sobie:

-  jakie nawyki żywieniowe wpływają na nasze zdrowie;

- o tym, że przystępując do przygotowywania posiłków należy umyć ręce;

- należy zachowywać bezpieczeństwo podczas używania ostrych narzędzi;

- swoje stanowisko pracy należy utrzymywać w porządku i czystości;

- że wspólne przygotowanie posiłków może być twórczą i smaczną przygodą;

- że warto odkrywać nowe smaki.

Następnie Mali Kucharze przystąpili do pracy. Każdy z nich kroił owoce na małe kawałki, które trafiały do jednej wspólnej miski. Efekt końcowy był przepyszny.
      Na spróbowanie Owocowej sałatki dał się namówić nie jeden niejadek, a nawet prosił o dokładkę.

• „Dzika klinika”

30.10.2018 14:48

W poniedziałek 29 października 2018 roku dzieciaki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Dzika klinika” – w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych – platforma edukacyjna – IV edycja”. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie gatunki zwierząt można spotkać w mieście oraz co zrobić, gdy znajdzie się „dzikie” zwierzątko.  Dzieci mogły podzielić się swoimi przeżyciami, które doświadczyły podczas kontaktu z dziką zwierzyną.

A pytań też nie było końca…

• Jesienny las

29.10.2018 18:22

W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego zakończyły pracę nad kącikiem przyrodniczym, w którym pojawiły się kolorowe jesienne drzewa, którym towarzyszą kasztanowe stworki. Podczas zajęć  omawialiśmy charakterystyczne cechy jesieni, rozpoznawaliśmy liście  i gatunki drzew, czytaliśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie. Piękne dary jesieni, jej ciepłe barwy były dla przedszkolaków wspaniałą inspirację do wykonania pracy plastyczno – technicznej.