• ,,W kręgu pasji pięknego czytania”

• 13.11.2023 21:56
      • W dniu 21 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Sance odbył się VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 11 szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00, w jury zasiedli nauczyciele i opiekunowie z uczestniczących w konkursie szkół. Zgodnie z zasadami jest on przeznaczony dla uczniów z klas 4-6 oraz 7-8 i podzielony na dwie części – w pierwszej uczniowie przez ok. 2 minuty czytają przygotowany przez siebie tekst lektury, a w drugim sami losują książkę, z której również prezentują wybrany fragment. Występy wszystkich uczestników były wspaniałe! Uczniowie starali się, by zaprezentować wysoki poziom dykcji, interpretacji tekstu. W kategorii starszej (kl.7-8), naszą szkołę reprezentowała Maja Turlej z klasy VIII, która uzyskała tytuł II Wicemistrza Pięknego Czytania oraz otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrodę książkową. Gratulujemy Mai i życzymy jej dalszych sukcesów!