• SAŁATKA JARZYNOWA

15.12.2019 20:37

W środę 24 listopada 2019 r. uczniowie klasy I w ramach warsztatów kulinarnych „Zdrowo jemy – zdrowo rośniemy”, tym razem przygotowali pyszną i zdrową „Jarzynową sałatkę”. Wszyscy wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jak wiele witamin mają warzywa.

Mali kucharze przypomnieli sobie:

-  jakie nawyki żywieniowe wpływają na nasze zdrowie;

- o tym, że przystępując do przygotowywania posiłków należy umyć ręce;

- należy zachowywać bezpieczeństwo podczas używania narzędzi;

- swoje stanowisko pracy należy utrzymywać w porządku i czystości;

- że wspólne przygotowanie posiłków może być twórczą i smaczną przygodą;

- że warto odkrywać nowe smaki;

Następnie „kucharze” przystąpili do pracy. Każdy zaczął kroić warzywa, które trafiały do jednej wspólnej miski. Efekt końcowy był przepyszny. Na spróbowanie „Jarzynowej sałatki”dał się namówić nie jeden niejadek, a nawet prosił o dokładkę.

• "Cztery pory roku"

02.12.2019 20:52

W piątek 29 listopada odbyło się kolejne nasze spotkanie z projektem "Cztery pory roku". Tematyką czytanego opowiadania była jesień. Dzieci z przedszkola Jagódkowo zabrały nas na zajęcia plastyczne. Poznaliśmy różne gatunki ptaków, oraz zasady właściwego dokarmiania ich. Dzieci bawiły się świetnie.

Za spotkanie dziękujemy.

• Zabawa andrzejkowa

02.12.2019 21:56

28 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z klas 1, 2, 3, 4 oraz z zerówki. Na początku wszyscy uczestnicy zabawy musieli wykazać się wiedzą z dziedziny wróżb, czarów i czarownic, by móc otrzymać magiczny guziczek – bilet wstępu na zabawę. Na szczęście doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie Pani Marzenka z klasy 1 przybliżyła dzieciom najciekawsze informacje na temat dawnych zwyczajów i tradycji związanych z wieczorem św. Andrzeja.
      O atrakcje imprezy zadbali uczniowie klasy III. Przed przystąpieniem do wróżb, do tańca porwała uczestników Laura, prezentując układ dla młodych wróżek i czarodziejów. Natomiast Maksymilian wykonał wspaniały pokaz obrony przed złymi urokami. Pozostali uczniowie zajmowali się przepowiadaniem przyszłości wróżąc z magicznych kubeczków, ciasteczek, butów, papierowych serc i tajemniczych skrzynek. Nie mogło  również zabraknąć lania wosku oraz konkursów i zabaw przy muzyce.

• Gminny Konkurs Recytatorski

02.12.2019 20:28

26 listopada w SP w Ostrężnicy odbył się Gminny konkurs recytatorski dla klas I-III pt. „Wierszyki łamiące języki". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, wyłonionych w klasowych eliminacjach: Aleksandra Kisielak, Szymon Szczepański oraz Marta Zabierowska. Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje utwory, co spotkało się z uznaniem jury.

Aleksandra otrzymała 3 nagrodę w kategorii klas I, a Szymon 1 nagrodę w kategorii klas II! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Bakterie - warsztaty dla klas I-III

06.11.2019 18:16

Dnia 29.10.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas I-III pt. Bakterie – czyli to, czego nie widać. Poprowadził je pan Kamil z firmy JAKU – edukacja przyrodnicza dla dzieci i młodzieży. Uczniowie poznali bliżej „niewidzialne stworzenia" odpowiedzialne za wiele naszych chorób.
       Dzięki eksperymentowi, na własne oczy przekonali się, ile mikroorganizmów zostaje na nieumytych rękach i że mycie pomaga się ich pozbyć. Dzieci dowiedziały się również, jakie są podstawowe kształty i rodzaje bakterii. Poznały znaczenie „dobrych bakterii" dla naszego organizmu i przyrody.

Warsztaty przyczyniły się do rozwijania u młodszych uczniów zainteresowań w dziedzinie mikrobiologii oraz świata przyrody.

• KRAKOWSKIE SUKIENNICE
    • EUROWEEK 2020
    • Uczniowie z Nawojowej Góry z wizytą w Berlinie.
    • MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W KRAKOWIE
    • WARSZTATY ZDOBIENIA PIERNICZKÓW
    • „Opowieści i legendy mojego regionu” – Nawojowa Góra 2019.
    • 11:11 – II edycja akcji „Rekord dla Niepodległej” – Mazurek Dąbrowskiego w szkołach całej Polski
    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
    • GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ