• Zabawa andrzejkowa

• 02.12.2019 21:56
      • 28 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci z klas 1, 2, 3, 4 oraz z zerówki. Na początku wszyscy uczestnicy zabawy musieli wykazać się wiedzą z dziedziny wróżb, czarów i czarownic, by móc otrzymać magiczny guziczek – bilet wstępu na zabawę. Na szczęście doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie Pani Marzenka z klasy 1 przybliżyła dzieciom najciekawsze informacje na temat dawnych zwyczajów i tradycji związanych z wieczorem św. Andrzeja.
        O atrakcje imprezy zadbali uczniowie klasy III. Przed przystąpieniem do wróżb, do tańca porwała uczestników Laura, prezentując układ dla młodych wróżek i czarodziejów. Natomiast Maksymilian wykonał wspaniały pokaz obrony przed złymi urokami. Pozostali uczniowie zajmowali się przepowiadaniem przyszłości wróżąc z magicznych kubeczków, ciasteczek, butów, papierowych serc i tajemniczych skrzynek. Nie mogło  również zabraknąć lania wosku oraz konkursów i zabaw przy muzyce.