Aktualności

        • 100 PYTAŃ DO...

        •  

          100 pytań do...

          Miłosz, uczeń VIII klasy naszej szkoły, był dziś bohaterem spotkania z cyklu "100 pytań do...". Jego pasja jest znana wszystkim. Niedawno wystąpił w reportażu, gdzie opowiadał o tym w jaki sposób spędza czas wolny. Okazuje się, że naprawianie starych pojazdów i składanie silników zajmuje Miłoszowi każdą wolną chwilę. Dziś miał okazję odpowiadać na pytania kolegów i koleżanek oraz nauczycieli, którzy ciekawi byli jaką prędkość na drodze osiągać może motor, od ilu lat można miec prawo jazdy, ile czasu potrzeba na rozebranie i złożenie silnika itp.

          Miłoszowi życzymy, by dostał się do wymarzonej szkoły i realizował swą pasję.

        • GREEN WEEK

        •  

          Projekt „LIFE - ID Ekomałopolska”: zajęcia edukacyjno-ekologiczne w ramach programu Green Week 2026. Zajęcia prowadzone były w klasach 4-5 oraz 7-8 przez panie z Powiatu Krakowskiego.

        • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

        •  

          Jedenaście drużyn stanęło we wtorek 16 czerwca do wspólnej zabawy sportowej w murach (i na boisku) naszej szkoły, by wyłonić zwycięzców Gminnej Imprezy Sportowej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W rezultacie puchary powędrowały do:

          Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach (I miejsce),

          Szkoły Podstawowej w Sance (II miejsce),

          Szkoły Podstawowej w Filipowicach (3 miejsce).

          Gratulujemy zwycięzcom!

          Gratulujemy!!!

        • KINO SFERYCZNE

        •  

          Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka zorganizowała naszym uczniom ucztę dla oka i ucha - czyli kino sferyczne. Dziękujemy...

        • FESTIWAL NAUKI

        •  

          Festiwal Nauki zakończony. W tym roku uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielami chemii i fizyki przygotowali pokaz doświadczeń oraz eksperymentalne warsztaty dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

        • DOŚWIADCZALNE LEKCJE CHEMII

        • Aktywne lekcje chemii w klasach 7 i 8. Dzieci uczą się poprzez eksperymentowanie i działanie.

        • ZDROWIE NA TALERZU

        •  

          Zdrowo, wesoło i kolorowo - czyli zdrowie na talerzu w klasie 5.

        • WIZYTA W BIBLIOTECE

        •  

          3 czerwca przedszkolaki i uczniowie klasy I wybrali się do Biblioteki Publicznej w Krzeszowicach. Tam uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, warsztatach plastycznych oraz seansie filmowym o sympatycznej dziewczynce Basi i jej przygodach. Pogoda pozwoliła nam także odwiedzić pobliską lodziarnię. Dziękujemy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

        • DOŚWIADCZAMY, ODKRYWAMY...

        •  

          Dzisiaj w klasie I prowadziliśmy doświadczenia i eksperymenty. Czy można zrobić bańkę w bańce? Dlaczego w wodzie kwiat z papieru rozkwita? I czy woda może wędrować ze szklanki do szklanki? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć. Próbowaliśmy też zrobić slame domowym sposobem... Czy się udało zobaczymy jutro...

        • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

        •  

          Dzień Dziecka obchodziliśmy pod hasłem Narodowego Dnia Sportu. W ramach programu "Bezpiecznie i zdrowo z małpką Iwonką" w klasach młodszych odbyła się dzisiaj mini olimpiada sportowa. Dzieci rywalizowały w drużynach w różnych konkurencjach. Pomimo niepogody spędziliśmy czas bardzo aktywnie przy okazji ucząc się zasad fair play.

        • TAM SŁOŃCE, GDZIE MY...

        • Piękna, majowa pogoda sprawia, że dzieci oczekujące w świetlicy na rodzicow po skończonych lekcjach, bawią się na boisku u placu zabaw, wykazując kreatywnością, zaciesniajac koleżeńskue więzi i czerpiąc witaminę D.

        • WARSZTATY PLASTYCZNE

        •  

           

          Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszenie na warsztaty plastyczne do galerii Kamienny kwiatek. Dziękujemy za przeprowadzenie świetnych zajęć i czekamy na efekty końcowe.

        • LEKCJA PRZYRODY W TERENIE

        •  

          Podczas lekcji przyrody uczniowie klasy 4 uczestniczyli w zajęciach terenowych w lesie. Poznawali warstwową budowę lasu oraz obserwowali rośliny i drzewa rosnące w różnych jego częściach. Uczniowie rozpoznawali m.in. sosny, świerki, dęby i brzozy, a także uczyli się, jak ważną rolę pełni las w przyrodzie. Zajęcia były ciekawą okazją do nauki poprzez bezpośredni kontakt z naturą

        • PIERWSZA POMOC

        •  

          Uczymy się jak ratować... Udzielamy pierwszej pomocy... Dziękujemy ratownikom medycznym za pouczające i ciekawe warsztaty...

        • MISJA MAZURY

        •  

          MISJA MAZURY

          Dzień 5

          W piątek zakończyliśmy naszą Zieloną Szkołę w Pięknej Górze nad Jeziorem Tajty. To był bardzo dobry czas.

        • MISJA "MAZURY"

        •  

          MISJA MAZURY

          Dzień 4

          Słońce przez cały dzień pięknie nam przyświecało. Po śniadaniu odbył się wyścig gokartów, potem mieliśmy warsztaty cyrkowe, obiad, zajęcia teatralne, leśny survival, kolację, wieczorną grę terenową i na koniec dnia pożegnalną dyskotekę.

        • ZIELONA SZKOŁA - PIĘKNA GÓRA

        •  

          MISJA MAZURY - ROZPOCZĘTA

          Dzień 1:

          Dotarliśmy szczęśliwie do Pięknej Góry tuż po godzinie 13:00. Na miejscu przywitało nas piękne słońce, zjedliśmy obiad, zakwaterowaliśmy się, zaliczyliśmy Archety Tag, później kolację i teleturniej „Załóżmy się”.

          Dzień drugi:

          Dzisiaj wycieczka do Giżycka. Z Pięknej Góry z Jeziora Tajto, kanałem przeprawiliśmy się na Jezioro Kisajno. Zwiedziliśmy Twierdzę Boyen w Giżycku, port jachtowy i otwierany most. Po powrocie mieliśmy czas wolny. Wieczorem ognisko z kiełbaskami.

          Dzień 3

          Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny. Po śniadaniu kajaki, potem zajęcia DIY, obiad, ścianka wspinaczkowa, warsztaty komunikacyjne, a po kolacji dyskoteka