• "BAJKI, CZY TO DZISIAJ TYLKO SĄ BAJKI...?"

        •  

          W poniedziałek 6 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Postaci z Bajek. Matematyki uczył sam Darth Vader, a w kolorowym korowodzie przeszły królewny, czarownice i czarodziejki, zwierzątka, postacie z innej galaktyki i inni bohaterowie znanych bajek. We wszystkich klasach czytane były bajki, a radość, która towarzyszyła uczniom i nauczycielom, zdominowała ten dzień.

        • "MŁODZIEŻ PAMIĘTA..."

        • W ramach akcji ,,MŁODZIEŻ PAMIĘTA!” w dniach 28 – 31 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły sprzątali zaniedbane groby i miejsca pamięci.
                     Dziękujemy Wam za zaangażowanie i pracę!


        • ,,W KRĘGU PASJI PIĘKNEGO CZYTANIA”

        • W dniu 21 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Sance odbył się VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 11 szkół podstawowych z naszej gminy. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00, w jury zasiedli nauczyciele i opiekunowie z uczestniczących w konkursie szkół. Zgodnie z zasadami jest on przeznaczony dla uczniów z klas 4-6 oraz 7-8 i podzielony na dwie części – w pierwszej uczniowie przez ok. 2 minuty czytają przygotowany przez siebie tekst lektury, a w drugim sami losują książkę, z której również prezentują wybrany fragment. Występy wszystkich uczestników były wspaniałe! Uczniowie starali się, by zaprezentować wysoki poziom dykcji, interpretacji tekstu. W kategorii starszej (kl.7-8), naszą szkołę reprezentowała Maja Turlej z klasy VIII, która uzyskała tytuł II Wicemistrza Pięknego Czytania oraz otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrodę książkową. Gratulujemy Mai i życzymy jej dalszych sukcesów!

           

        • SEKRETY BIBLIOTEKI





        • W piątek 20 października grupa pierwszoklasistów, pod opieką pani Marzeny Wąchol i pani Ani Mirczak wybrała się do zaprzyjaźnionej Biblioteki Publicznej w Nawojowej Górze. Tam odbyła się lekcja biblioteczna. Centralnym punktem spotkania było opowiadanie „Ciekawski George w bibliotece”. Dzieci wysłuchały przygód niesfornej małpki i wraz z nią przeżyły mnóstwo zabawnych sytuacji. Podczas tej wizyty uczniowie zwiedzili pomieszczenia biblioteczne, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami w niej obowiązującymi. Z zaciekawieniem słuchali o tym, że czytanie książek jest nie tylko przyjemne, ale także niezwykle wartościowe i powinno się obcować z literaturą od najmłodszych już lat.
          Dziękujemy pani Ewie Lis za przygotowanie zajęć z udziałem naszych pierwszoklasistów.

        • POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

        •  

          W październiku w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy 1. Dzieci pod opieką wychowawczyni - pani Marzeny Wąchol przygotowały dla rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły program artystyczny. Rozpoczęły uroczyście, w rytmie poloneza. Zaprezentowały, co już potrafią i umieją, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie ślubowały wierność ojczyźnie, szacunek dla nauczycieli oraz kolegów i koleżanek, a także poświęcenie nauce i wychowaniu. Pani dyrektor każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze. Było bardzo dostojnie i podniośle. Na koniec wszyscy nowo powołani uczniowie otrzymali upominki od rodziców i wychowawczyni. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów na nowej drodze, jaką jest szkoła.

          Galeria zdjęć

        • BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

        •  

          12 października w ramach realizacji projektu „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń” uczniowie klas IV i V wzięli udział w wyprawie do krakowskiego Ogrodu Doświadczeń. Młodzież została zapoznana m.in. z zasadami bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas przeprowadzania eksperymentów naukowych. Mieli też okazję przypomnieć sobie jak należy zachować się podczas burzy, wichury, obfitych opadów deszczu. Przedstawiono nam również zasady bezpieczeństwa, które obowiązują na terenie ogrodu, ale także w miejscach specjalnie przeznaczonych dla dzieci (place zabaw, parki, skateparki). Na koniec przypomnieliśmy sobie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o tym, jak korzystać z przejść dla pieszych oraz ścieżek rowerowych w miastach.

          Galeria zdjęć

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        • 14 października 1773 r. powołana została Komisja Edukacji Narodowej. Od tego czasu minęło 250 lat. Z tej okazji wszystkim pracownikom oświaty życzymy Wszystkiego Najlepszego!!!

           

           

        • ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "Z NOSEM W SZTALUDZE"

        • W niedzielę, 8 października w galerii sztuki "Kamienny kwiatek" w Nawojowej Górze odbyła się wystawa, będąca podsumowaniem projektu "Z nosem w sztaludze". Obrazy powstały podczas warsztatów plastycznych, w których brali udział także uczniowie naszej szkoły. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Wśród nich znalazły się, min.:

           I miejsce - Julia Klimczak 

          II miejsce - Aleksandra Kisielak

          wyróżnienie - Sebastian Księżyc

          Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały upominek i swoje dzieło na pamiątkę.

          Zwycięzcom gratulujemy!

          Projekt realizowany był przez galerię sztuki "Kamienny kwiatek" we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Nawojowej Góry i współfinansowany ze środków powiatu krakowskiego.

          Czytaj więcej

        • KOPERNIK, PIERNIKI I NIEWIDZIALNY DOM

        •  

          Wspólna wyprawa uczniów ze szkoły w Nawojowej Górze i Ostrężnicy do Torunia.


          W ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze i Ostrężnicy powstała innowacja pedagogiczna pod hasłem „Podróżując doświadczamy i poznajemy świat”.

          I tak dla chętnych uczniów z obu szkół został zorganizowany dwudniowy wyjazd do Torunia, a jego głównym celem było upamiętnienie 550-rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i udział w kończącym się Roku tego wybitnego astronoma.

          W dniach 6-7 października 2023 r. zorganizowano wyprawę, w której wzięło udział 18 uczniów z obu szkół.

          Do Torunia pojechaliśmy pociągiem, spaliśmy w Domu Turysty PTTK, jedliśmy na mieście i zwiedzaliśmy miasto Mikołaja Kopernika.

          Spacerowaliśmy po toruńskiej Starówce, Bulwarach Wiślanych, widzieliśmy „Krzywą Wieżę”, odwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, obejrzeliśmy film o „Wszechświecie 3D”, wzięliśmy udział w warsztatach w Muzeum Żywego Piernika i poczuliśmy na własnej skórze, jak spostrzegają świat ludzie pozbawieni zmysłu wzroku w „Niewidzialnym Domu”.

          Toruń wszystkim bardzo się spodobał. Pełni wrażeń, nowych znajomości i doświadczeń wróciliśmy do naszych domów.

          Zobacz więcej: Galeria zdjęć

           

        • JABŁUSZKO RUMIANE - CZYLI DZIEŃ JABŁKA W ŚWIETLICY

        •  

           


           

           

          28.09 obchodziliśmy światowy dzień jabłka. Przy tej okazji przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania według piramidy zdrowego żywienia. Nie zabrakło również pomysłów na zabawy z wykorzystaniem jabłka. Wykonaliśmy prace plastyczne pod tytułem ulubiony owoc lub warzywo.

           

           

        • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

        •  

          "Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
          aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
          którzy razem uczą się, działają...,
          żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,
          żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
          pilnował porządku i praworządności...
          to nie tylko praca, ale i walka...
          w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom
          porządku i sprawiedliwości...".    

          Janusz Korczak

                   

           

          W piątek 29 września 2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci, ubiegający się o funkcję w samorządzie, zapoznali wyborców ze swoimi programami oraz  podzielili się z nimi swoimi pomysłami na pracę w SRU.

          W piątek uczniowie z klas IV - VIII naszej szkoły przystąpili  do urny wyborczej, by w równych, tajnych i bezpośrednich wyborach oddać głos na swojego kandydata. To oni zadecydowali oddanymi przez siebie głosami, że Przewodniczącym Szkoły została uczennica klasy VIII Alicja Kasprzyk, która zdobyła 38 głosów. Gratulujemy Ali wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska. W wyniku głosowania jej zastępczynią została Paulina Szymańczuk, która uzyskała 30 głosów - również serdecznie gratulujemy!

          Nad koordynacją przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie samorządu – Pan Tomasz Paluch i Pani Bożena Rozmus, którzy powołali komisję wyborczą w składzie: Miłosz Łądka i Marika Masłowska.  Uczniowie nadzorowali przebieg wyborów. Przypominali kolegom, jak prawidłowo oddać głos na wybranego kandydata.
                    Dziękujemy wyborcom za  głosowanie. Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły do włączenia się w działalność samorządu.

          Opiekun samorządu: p. Bożena Rozmus

        • KLUB MAŁEGO RATOWNIKA

        • Informujemy, iż w dniu 7 października br. w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33, Kraków) ponownie zostanie zorganizowany KLUB MAŁEGO RATOWNIKA.

          Klub odbywa się w ramach trwającego w dniach 5-7.10.2023 Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych i organizowany jest przez Fundację POLARIS-wiedza, edukacja, rozwój przy wsparciu Powiatu Krakowskiego oraz wielu partnerów.

          Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa dzieci i młodzież z Państwa szkoły.
          Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w załączonym plakacie informacyjnym.

          Szkolenie jest otwarte dla wszystkich chętnych dzieci! Po zakończonym szkoleniu, które, mamy nadzieję, będzie także dobrą zabawą, wszystkie dzieci dostaną dyplomy i drobne upominki.

          Jeśli planują Państwo przybycie większą grupą – zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego.

          Serdecznie pozdrawiamy, zapraszamy i czekamy na dzieci w sobotę, 7 października!

          Zespół Fundacji POLARIS

        • OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY PLASTYCZNE

        •  

          Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w dwóch Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych:

          1. Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

          2. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Z moich rodzinnych stron. Zabytki zapomniane warte ocalenia" organizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

          Szczegóły na STRONIE GŁÓWNEJ w zakładce KONKURSY.

          Eliminacje szkolne obydwu konkursów trwają do 30 listopada 2023 r.

           

           

        • "Z NOSEM W SZTALUDZE"

        •  

          Były warsztaty, teraz wystawa. W imieniu galerii sztuki Kamienny Kwiatek oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Nawojowej Górze serdecznie zapraszamy na ogłoszenie wyników i oglądanie prac.

           

        • MARZENIA... TE DUŻE I TE maleńkie...

        •  


           

          W poniedziałek 25 września podczas zajęć świetlicowych dzieci przygotowały swoją tablicę marzeń. Następnie wywiązała się dyskusja na temat tego, co chciałyby osiągnąć w bliższej lub dalszej przyszłości, jakie mają plany i pragnienia. Okazało się, że dzieci mają mnóstwo marzeń. Tak, jak w piosence są one „DUŻE i maleńkie”. Czasem potrzeba wiele determinacji, aby je spełnić. Mamy nadzieję, że każdemu kiedyś to się uda.

        • PARADA PATRONÓW - KRAKÓW 2023

        •  

          W piątek 22 września ulicami Krakowa przeszli uczestnicy X Parady Szkolnych Patronów, czyli delegacje uczniów i ich opiekunów z krakowskich i podkrakowskich szkół. Był to niezwykle barwny pochód budzący ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta oraz turystów.  Wszyscy przywieźli ze sobą różne emblematy oraz symbole upamiętniające patronów szkolnych. Nie zabrakło także przebrań związanych  konkretną osobą lub jej działalnością.  Nawojową Górę reprezentowała ośmioosobowa delegacja  uczniów klasy VI. 

           

        • REJS STATKIEM PO WIŚLE

        •  

          W czwartek 21 września uczniowie klasy 4 i 5 udali się na wycieczkę do Krakowa. Jej głównym celem był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego młodzież mogła poznać miasto
          z innej nieco perspektywy. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o obiektach, obok których przepływaliśmy, m.in: Wawel, klasztor sióstr Norbertanek, dom Karola Wojtyły, w którym mieszkał z ojcem podczas wojny. Uczniowie poznali również historię dwóch krakowskich dzielnic (Dębniki oraz Salwator), a także wysłuchali mało znanych legend związanych z tymi miejscami. W trakcie rejsu nie zabrakło gier i zabaw integrujących obie grupy (w tym przedstawienia). Na koniec wszyscy do woli najedli się pysznych, chrupiących frytek.