• Bakterie - warsztaty dla klas I-III

• 06.11.2019 18:16
      • Dnia 29.10.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas I-III pt. Bakterie – czyli to, czego nie widać. Poprowadził je pan Kamil z firmy JAKU – edukacja przyrodnicza dla dzieci i młodzieży. Uczniowie poznali bliżej „niewidzialne stworzenia" odpowiedzialne za wiele naszych chorób.
         Dzięki eksperymentowi, na własne oczy przekonali się, ile mikroorganizmów zostaje na nieumytych rękach i że mycie pomaga się ich pozbyć. Dzieci dowiedziały się również, jakie są podstawowe kształty i rodzaje bakterii. Poznały znaczenie „dobrych bakterii" dla naszego organizmu i przyrody.

Warsztaty przyczyniły się do rozwijania u młodszych uczniów zainteresowań w dziedzinie mikrobiologii oraz świata przyrody.