• "Ślubuję być dobrym Polakiem"

• 06.11.2019 18:11
      • "Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
        Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość

rodzicom i nauczycielom."

14 października 2019 roku w obecności pani dyrektor, zaproszonych gości, nauczycieli,  rodziców i  całej społeczności uczniowskiej odbyło się uroczyste ślubowanie tegorocznych pierwszoklasistów.

Uczniowie, pięknie ubrani w strojach galowych i biretach na głowach zaprezentowali swój program artystyczny. Były wierszyki, piosenki oraz inscenizacje.

Po występie, nadszedł długo oczekiwany moment – Ślubowanie, po którym pani dyrektor Agnieszka Mitka dokonała symbolicznego pasowania każdego ucznia -  czarodziejskim ołówkiem.

Na zakończenie  dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje uczniowskie oraz upominki od rodziców w postaci Rożków Obfitości.

Po zakończeniu  wszyscy uczniowie ustawili się do wspólnego zdjęcia. Następnie udali  się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.