• Warsztaty kulinarne „Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy” w klasie I

• 06.11.2019 18:04
      • Przyrządzanie potraw sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą. Dla dzieci jest to pełna niespodzianek podróż w świat kulinarny, podczas której poznają różne smakołyki i potrawy. Każde dziecko będzie miało okazję własnoręcznie przyrządzać potrawy, a następnie je degustować. Dzieci poznają tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole.
        Uczestnictwo w warsztatach pozwoli rozwinąć zainteresowania kulinarne dzieci, a umiejętności tu zdobyte będą wykorzystywane w życiu codziennym.

Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem swojej wychowawczyni będą raz w miesiącu przygotowywać pyszne, zdrowe potrawy.

W październiku odbyły się pierwsze zmagania małych kucharzy, podczas których przygotowali kolorowe owocowe szaszłyki. Zapału i chęci do pracy nie brakowało, o czym świadczy foto- relacja. Niejeden niejadek pokusił się na skosztowanie efektów swojej pracy.