• MARZENIA... TE DUŻE I TE maleńkie...

•

W poniedziałek 25 września podczas zajęć świetlicowych dzieci przygotowały swoją tablicę marzeń. Następnie wywiązała się dyskusja na temat tego, co chciałyby osiągnąć w bliższej lub dalszej przyszłości, jakie mają plany i pragnienia. Okazało się, że dzieci mają mnóstwo marzeń. Tak, jak w piosence są one „DUŻE i maleńkie”. Czasem potrzeba wiele determinacji, aby je spełnić. Mamy nadzieję, że każdemu kiedyś to się uda.

• PARADA PATRONÓW - KRAKÓW 2023

•

W piątek 22 września ulicami Krakowa przeszli uczestnicy X Parady Szkolnych Patronów, czyli delegacje uczniów i ich opiekunów z krakowskich i podkrakowskich szkół. Był to niezwykle barwny pochód budzący ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta oraz turystów.  Wszyscy przywieźli ze sobą różne emblematy oraz symbole upamiętniające patronów szkolnych. Nie zabrakło także przebrań związanych  konkretną osobą lub jej działalnością.  Nawojową Górę reprezentowała ośmioosobowa delegacja  uczniów klasy VI.

• REJS STATKIEM PO WIŚLE

•

W czwartek 21 września uczniowie klasy 4 i 5 udali się na wycieczkę do Krakowa. Jej głównym celem był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego młodzież mogła poznać miasto
          z innej nieco perspektywy. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o obiektach, obok których przepływaliśmy, m.in: Wawel, klasztor sióstr Norbertanek, dom Karola Wojtyły, w którym mieszkał z ojcem podczas wojny. Uczniowie poznali również historię dwóch krakowskich dzielnic (Dębniki oraz Salwator), a także wysłuchali mało znanych legend związanych z tymi miejscami. W trakcie rejsu nie zabrakło gier i zabaw integrujących obie grupy (w tym przedstawienia). Na koniec wszyscy do woli najedli się pysznych, chrupiących frytek.

• KROPKOWY ZAWRÓT GŁOWY

•

W piątek 22 września zakończyliśmy obchody Dnia Kropki, który w tym roku przekształcił się w Tydzień Kropki. Rozmawialiśmy o naszych pomysłach, kreatywności, wierze we własne siły. Na lekcjach plastyki powstawały prace z kropek, które teraz zdobią gazetki w naszych klasach. Kto wie, może autor którejś z nich będzie kiedyś sławny? Wszak od kropki może zacząć się czyjaś przygoda.

• TRADYCJA NARODOWEGO CZYTANIA – TAK! BIERZEMY UDZIAŁ!

•

W piątek, tj. 15 września nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję pod nazwą Narodowe Czytanie. Akcję tę zapoczątkował w 2012 r. ówczesny prezydent Bronisław Komorowski z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję. W tym roku  para prezydencka zaproponowała, aby przedmiotem zainteresowania czytelników uczynić dzieło  Elizy Orzeszkowej – Nad Niemnem.

W nawojowogórskiej szkole przedstawiciele uczniów klasy 8 odczytali młodszym koleżankom i kolegom oraz nauczycielom obszerne fragmenty powieści dotyczące początku rodu Bohatyrowiczów, głównych bohaterów utworu. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali interpretacji tekstu ilustrowanego prezentacją zawierającą fotosy z filmu pod tym samym tytułem, krajobrazy nadniemeńskie oraz portrety samej Elizy Orzeszkowej na różnych etapach jej życia. Nie zabrakło także muzyki filmowej budującej nastrój. Na tę okazję wykonana została także okolicznościowa gazetka oraz dekoracja, która współgrała
          z kostiumami czytających.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

•

15 września Świetlica rozpoczęła szkolne obchody Dnia Kropki. Uczniowie usłyszeli o Vashti- dziewczynce od której wszystko się zaczęło oraz wysłuchali opowieści o tym, że każdy człowiek jest wartościowy, posida jakiś talent i powinien wierzyć w siebie i swoje możliwości. Następnie pod okiem pań wykonały prace plastyczne z kropek, tworzące kolorową gazetkę. W najbliższym tygodniu uczniowie naszej Szkoły na lekcjach plastyki będą również wykonywać prace rozpoczynając się od kropek.

• V GMINNA OLIMPIADA PSZCZELARSKA

•

Miło nam poinfirmować, że laureatem III miejsca V Gminnej Olimpiady Pszczelarskiej w naszej Gminie został uczeń klasy VI Emil Starzec, któremu serdecznie gratulujemy. Nagrodę z rąk Wiceburmistrza Witolda Kulczyckiego Emil odebral w niedzielę 10 września b.r. na Rynku w Krzeszowicach, podczas X edycji Krzeszowickiego Miodobrania. Nadmienić należy, że czwarte miejsce w tejże Olimpiadzie zajął Szymon Szczepański, uczeń VI klasy naszej szkoły - rownież serdecznie gratulujemy!

• DRZEWO ZASAD

• Ma przypominać o dobrym i kulturalnym zachowaniu. Dzieci, uczęszczające do naszej szkolnej świetlicy, wspólnie wykonały drzewo zasad. Natomiast pięknie ozdobione wizytówki, przyklejone na drzewie, poświadczają zobowiązanie do przestrzegania obowiązującego regulaminu.

• ŚWIETLICA SZKOLNA

•

Informujemy, że świetlica szkolna w tym roku będzie czynna od wtorku (5 września 2023 r.) w każdy dzień do godz. 16.00. Zajęcia będą się rozpoczynać bezpośrednio po lekcjach w klasach młodszych.

Kartę zgłoszenia można pobrać na naszej stronie w zakładce Świetlica - Dokumenty do pobrania.

Osoby niemające możliwości wydruku dokumentów prosimy o zgłoszenie się do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły.

Wypełnione dokumenty można przekazać wychowawcy już 4 września.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

•

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w piątek 23 czerwca na sali gimnastycznej o godz. 9:00, poprzedzone mszą w kościele o godz. 8:00.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!!!

Zyczymy wszystkim wspaniałych wakacji – Lipnica Wielka