• ŚWIETLICA SZKOLNA

•

Informujemy, że świetlica szkolna w tym roku będzie czynna od wtorku (5 września 2023 r.) w każdy dzień do godz. 16.00. Zajęcia będą się rozpoczynać bezpośrednio po lekcjach w klasach młodszych.

Kartę zgłoszenia można pobrać na naszej stronie w zakładce Świetlica - Dokumenty do pobrania.

Osoby niemające możliwości wydruku dokumentów prosimy o zgłoszenie się do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły.

Wypełnione dokumenty można przekazać wychowawcy już 4 września.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - WYNIKI

•

Na to najbardziej czekali ósmoklasiści. Wyniki naszych uczniów ze wszystkich trzech przedmiotów również w tym roku powyżej średniej gminy, powiatu, województwa i kraju:

Język polski: 75%
          Matematyka: 65%
          Język angielski: 82%

Gratulujemy!!!

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

•

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w piątek 23 czerwca na sali gimnastycznej o godz. 9:00, poprzedzone mszą w kościele o godz. 8:00.

Życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!!!

Zyczymy wszystkim wspaniałych wakacji – Lipnica Wielka

• CHCEMY BYĆ BEZPIECZNI PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY

•

Co roku w naszej szkole organizowane są spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich. Zapraszamy do nas przedstawicieli różnych instytucji, aby ciągle przypominali dzieciom i młodzieży, że życie i zdrawie to najważniejsze i najcennicjsze wartości.

W listopadzie odbył się cykl spotkań poświęconych bezpieczeństwu w sieci oraz cyberprzemocy pod nazwą „Zagrożenia w sieci. Profilaktyka. Reagowanie”. Brali w nich udział młodsi i starsi uczniowie, a także nauczyciele, dla których została zorganizowana osobna prelekcja poświęcona tym zagadnieniom. Warsztaty prowadził pan Wojciech Chechelski, funkcjonariusz Policji z Krakowskiej Komendy Wojewódzkiej.

W maju odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej, panem Witoldem Hrabią. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I – VIII, którzy po raz kolejny mieli okazję przypomnieć sobie zasady obowiązujące podczas poruszania się w ruchu drogowym, zarówno pieszym jak i kołowym. Pan Hrabia zwrócił także uwagę młodych ludzi na kwestię bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, przypomniał, jakich ryzykownych zachowań i sytuacji należy unikać.

W wydarzeniu poświęconym sprawom bezpieczeństwa podczas korzystania z transportu kolejowego oraz zachowaniu się na przejściach, kładkach, przejazdach oraz dworcach kolejowych brali udział wszyscy uczniowie, od najmłodszych po najstarszych. Edukacji dotyczącej poruszania się po obszarach kolejowych, unikaniu zagrożeń i sposobów postępowania w okolicznościach tak zwanych kryzysowych nigdy nie za wiele. Prowadząca prelekcję – pani Magdalena Mitońska, przestrzegała również przez zabawami w pobliżu torów kolejowych czy przejazdów kolejowo-drogowych, nie tylko w okresie zbliżających się wakacji, ale w codziennym postępowaniu. Uczniom został zaprezentowany sprzęt, którym posługują się funkcjonariusze SOK, a dzieciaki mogły przymierzyć poszczególne części oprzyrządowania taktycznego.

W szkole nie mogło zabraknąć przedstawiciel OSP z Nawojowej Góry. Nasi strażacy:
          Wiktoria Drzewniak, Bartosz Nawała, Kacper Grela, Mariusz Matysik jak zwykle profesjonalnie przygotowali i poprowadzili spotkanie z uczniami wszystkich klas oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Przypomnieli młodzieży na czym polega praca strażaka – ochotnika i odpowiedzieli na wiele pytań związanych z służbą. Na koniec, po instruktażu odnośnie udzielenia pierwszej pomocy uczniowie pod czujnym okiem trenerów, doskonalili swoje umiejętności w zakresie resuscytacji. Każdy mógł także wsiąść do wozu strażackiego oraz zapoznać się ze sprzętem używanym podczas różnego rodzaju interwencji.

Tematyka tegorocznych spotkań z pewnością przyczyni się do poprawy szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno wśród młodszych uczniów jak i starszej młodzieży.
          Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej szkoły.