• Gminny Konkurs Recytatorski

02.12.2019 20:28

26 listopada w SP w Ostrężnicy odbył się Gminny konkurs recytatorski dla klas I-III pt. „Wierszyki łamiące języki". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, wyłonionych w klasowych eliminacjach: Aleksandra Kisielak, Szymon Szczepański oraz Marta Zabierowska. Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje utwory, co spotkało się z uznaniem jury.

Aleksandra otrzymała 3 nagrodę w kategorii klas I, a Szymon 1 nagrodę w kategorii klas II! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Bakterie - warsztaty dla klas I-III

06.11.2019 18:16

Dnia 29.10.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas I-III pt. Bakterie – czyli to, czego nie widać. Poprowadził je pan Kamil z firmy JAKU – edukacja przyrodnicza dla dzieci i młodzieży. Uczniowie poznali bliżej „niewidzialne stworzenia" odpowiedzialne za wiele naszych chorób.
       Dzięki eksperymentowi, na własne oczy przekonali się, ile mikroorganizmów zostaje na nieumytych rękach i że mycie pomaga się ich pozbyć. Dzieci dowiedziały się również, jakie są podstawowe kształty i rodzaje bakterii. Poznały znaczenie „dobrych bakterii" dla naszego organizmu i przyrody.

Warsztaty przyczyniły się do rozwijania u młodszych uczniów zainteresowań w dziedzinie mikrobiologii oraz świata przyrody.

• "Ślubuję być dobrym Polakiem"

06.11.2019 18:11

"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
      Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę

Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość

rodzicom i nauczycielom."

14 października 2019 roku w obecności pani dyrektor, zaproszonych gości, nauczycieli,  rodziców i  całej społeczności uczniowskiej odbyło się uroczyste ślubowanie tegorocznych pierwszoklasistów.

Uczniowie, pięknie ubrani w strojach galowych i biretach na głowach zaprezentowali swój program artystyczny. Były wierszyki, piosenki oraz inscenizacje.

Po występie, nadszedł długo oczekiwany moment – Ślubowanie, po którym pani dyrektor Agnieszka Mitka dokonała symbolicznego pasowania każdego ucznia -  czarodziejskim ołówkiem.

Na zakończenie  dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje uczniowskie oraz upominki od rodziców w postaci Rożków Obfitości.

Po zakończeniu  wszyscy uczniowie ustawili się do wspólnego zdjęcia. Następnie udali  się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Warsztaty kulinarne „Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy” w klasie I

06.11.2019 18:04

Przyrządzanie potraw sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą. Dla dzieci jest to pełna niespodzianek podróż w świat kulinarny, podczas której poznają różne smakołyki i potrawy. Każde dziecko będzie miało okazję własnoręcznie przyrządzać potrawy, a następnie je degustować. Dzieci poznają tajniki kuchni oraz zasady dobrych obyczajów przy stole.
      Uczestnictwo w warsztatach pozwoli rozwinąć zainteresowania kulinarne dzieci, a umiejętności tu zdobyte będą wykorzystywane w życiu codziennym.

Uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem swojej wychowawczyni będą raz w miesiącu przygotowywać pyszne, zdrowe potrawy.

W październiku odbyły się pierwsze zmagania małych kucharzy, podczas których przygotowali kolorowe owocowe szaszłyki. Zapału i chęci do pracy nie brakowało, o czym świadczy foto- relacja. Niejeden niejadek pokusił się na skosztowanie efektów swojej pracy.

• SPOTKANIE W BIBLIOTECE GROMADZKIEJ

24.09.2019 20:17

Uczniowie z klasy drugiej wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu Cztery pory roku. Tematyką spotkania były zagadnienia związane z latem. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz poruszania się w przestrzeni bibliotecznej. Za gościnność i upominki dziękujemy gospodarzom.