• Z WIZYTĄ W „DZIKIEJ KLINICE”

25.11.2018 13:40

29 października 2018 roku spotkaliśmy się w szkole z niezwykłym gościem. Leśnik, jeden z założycieli „Dzikiej Kliniki”, opowiedział nam o zwyczajach dzikich zwierząt oraz o zagrożeniach, jakie dla nich niesie rozwój cywilizacji. Dowiedzieliśmy się, że wraz z rozrastaniem się terenów miejskich, niektóre zwierzęta zmieniły swoje przyzwyczajenia i coraz częściej można je zobaczyć na ulicach miast, a nawet na blokach ściany, które ptaki traktują jak zbocza skał. Dużo dowiedzieliśmy się o nietoperzach, ich zwyczajach, umiejętnościach i znaczeniu dla środowiska. Te małe, śmiesznie wyglądające ssaki są pod całkowitą ochroną. Mogą stanowić jednak zagrożenie dla człowieka, ponieważ niektóre z nich przenoszą groźną dla ludzi chorobę- wściekliznę. Po spotkaniu wiemy już, że nie wolno brać do ręki nietoperzy. Wiemy również, że okres zimowy jest niezwykle ciężki dla zwierząt i ptaków, dlatego powinniśmy je w tym czasie systematycznie dokarmiać.

• JESIEŃ

25.11.2018 13:41

Jesień zawitała już na dobre. Widać to za oknami i w naszych klasach.

Kolorowe drzewa, żółte słoneczniki, dynie i kasztanowe zabawki ozdabiają nasze sale.

Zabawa przy wykonywaniu jesiennych dekoracji jest super.

Jesienna dekoracja w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego – zdj. 1

Jesień w klasie I – zdj. 2, 3, 8, 9

• CZYTAMY ZE SŁODZIAKAMI

25.11.2018 13:41

We wtorek 23 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu promującego codzienne czytanie. Powstały piękne prace plastyczne, komiksy oraz opowiadania opisujące dalsze przygody Gangu Słodziaków. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i przez wychowawców klas przesłane do konkursu ogólnopolskiego rekomendowanego przez znaną sieć sklepów. Mamy nadzieję, że wszechstronne talenty i zdolności naszych uczniów zostaną dostrzeżone.

Wycieczka do pasieki

25.11.2018 13:42
      W środę 12 września 2018 r. uczniowie z klas młodszych zostali zaproszeni do podkrakowskiej pasieki. Było to już drugie spotkanie dzieci z pszczelarzem i pszczółkami. Pierwsze odbyło się jeszcze w ubiegłym roku szkolnym na terenie naszej szkoły.