• Warsztaty Profilaktyczne

10.06.2019 21:17

W piątek, siódmego czerwca b.r., uczniowie klas: pierwszej, drugiej oraz trzeciej wzięli udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez firmę Karneol z Lublina. Omawianą płaszczyzną było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dzieci aktywnie brały udział
      w zajęciach, uczestniczyły również w dyskusji. Podczas zajęć powstały ciekawe prace plastyczne związane z tematyką bezpieczeństwa i emocji.

Nasi uczniowie wyposażeni w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, na pewno  rozsądnie
      i odpowiedzialnie będą podejmować działania tak w szkole, jak i poza nią.

• KRÓLOWA ŚNIEGU

29.03.2019 14:16

13 lutego 2019 roku uczniowie klas młodszych (I-III) wybrali się do Krakowa na spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu”. Oprócz oglądania tej pięknej baśni Andersena dzieci poznawały zawód aktora oraz uczyły się zasad właściwego i kulturalnego zachowania w teatrze. Po powrocie wraz z wychowawcami, podczas zajęć omawiały spektakl, a także poznawały różne zawody związane z przygotowaniem i wystawieniem sztuki teatralnej.
      W tym roku szkolnym był to drugi wyjazd dzieci do teatru. Pierwszy odbył się w październiku na spektakl pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Czeka nas jeszcze jeden wyjazd w maju 2019 r.

• BAL KARNAWAŁOWY DLA NAJMŁODSZYCH

16.03.2019 15:19
      Tradycyjnie w Tłusty Czwartek mury naszej szkoły zabrzmiały muzyką i śpiewem. Zerówkowicze oraz uczniowie klas I – IV bawili się na balu karnawałowym, który tym razem poprowadziły panie Ewa Englart oraz  Anna Gibas ze Szkoły Tańca DanceArt. W kolorowo przystrojonej sali gimnastycznej dzieciw przepięknych strojach, nie tylko tańczyły, ale również brały udział w licznych konkursach
      i zabawach. Tym miłym akcentem zakończyliśmy okres karnawału i z utęsknieniem będziemy oczekiwać na przyszłoroczny, miejmy nadzieję – również udany, bal.
    • BAJKA PROFILAKTYCZNA DLA KLAS I–III I ZERÓWKI.

25.11.2018 13:39

W czwartek 8 listopada 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Kalejdoskop pt. „Prawdziwy skarb”. Była to bajka edukacyjna, ucząca dobrych manier i nawiązująca do wartości patriotycznych. Jej akcja przeniosła nas w czasie, do dawnej Polski, a piękne stroje, bogata oprawa muzyczna i wspaniała scenografia, to niewątpliwe atuty całego spektaklu, który
      z zachwytem został odebrany przez wszystkie dzieci.

Nasza szkoła z Teatrem Kalejdoskop współpracuje już od kilkunastu lat i, jak zawsze, tak i tym razem, przedstawienie zostało wysoko ocenione zarówno przez uczniów, jak również nauczycieli. Mamy nadzieję, że wyniesiony z bajki profilaktycznej przekaz
      i nauka dobrych manier oraz najważniejszych zasad, którymi każdy powinien się kierować (dobro, szczerość, pracowitość i umiłowanie ojczyzny), pozostaną
      w pamięci naszych uczniów na długo.

• DZIEŃ CHLEBA

25.11.2018 13:40

We wtorek 30 października 2018 roku, już od rana w szkole rozmawialiśmy o chlebie. Dowiedzieliśmy się, że jeśli chcemy, aby na naszym stole mógł leżeć pachnący chlebek, musi pracować bardzo wiele osób.

Obejrzeliśmy film, jaka jest droga od ziarenka do bochenka. Wiemy, jak wyglądało to kiedyś, a jak wygląda dzisiaj. Obserwowaliśmy pracę piekarzy w dużej, warszawskiej piekarni. Pani opowiadała nam, że kiedyś chleb był traktowany z najwyższym szacunkiem, a przed ukrojeniem pierwszej kromki gospodarz go całował i znaczył krzyżem.

Każdy chleb jest dobry, ale te upieczone przez naszych rodziców smakowały nadzwyczajnie. Dziękujemy im za możliwość skosztowania różnych chlebów.

Od dzisiaj będziemy szanować chleb i nawet wtedy, gdy nie zjemy całej kanapki w szkole, nie wrzucimy jej do kosza, tylko damy do zjedzenia zwierzętom.